Seçim öncesi ‘silahlanma’ çağrısı yapmıştı: İmam, görevine geri döndü!

Genel seçimler öncesi camide yurttaşlara ‘silahlanma’ çağrısı yapan ve bu sebeple açığa alınan imam, görevine döndü.

Yayınlanma: 23.08.2023 - 10:05
Seçim öncesi ‘silahlanma’ çağrısı yapmıştı: İmam, görevine geri döndü!
Abone Ol google-news

28 Mayıs’taki genel seçimlere günler kala, İstanbul’un Sultangazi ilçesindeki Cebeci Camisi’nin imamı Murat Gündoğdu, Cuma namazı hutbesinde ‘silahlanma çağrısı’ yaptı.  

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre Gündoğdu, “Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu. Hodri meydan! Nedir bu sizden çektiğimiz? 80 yıldır bu ülke sizden ne çekiyor? Ermeni döllerinden ne çekiyor? Bu kadar şehitlerimiz var” dedi. 

Bu ifadelerin ardından camideki kimi yurttaşlar, imam Gündoğdu’ya tepki gösterdi. İmama tepki gösteren 53 yaşındaki Halit Demir isimli yurttaş ise tartaklanarak yaka paça camiden çıkarıldı. 

Yaşananların kamuoyuna yansıması üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı, konuya ilişkin soruşturma başlattığını, imam Gündoğdu’nun da ‘açığa alındığını’ duyurdu. Aradan geçen yaklaşık üç ayın sonrasında Gündoğdu’nun yeniden aynı camide imamlığa başladığı öğrenildi. Sultangazi İlçe Müftülüğü, Gündoğdu’nun görevine geri döndüğünü bildirdi. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler