Siirt'te 15 gün süreyle eylem yasağı kararı alındı: Gerekçe bölgedeki operasyonlar!

Siirt'te her türlü açık alan toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi ve mitingi gibi etkinliklerin 15 gün yasaklandığı bildirildi.

Yayınlanma: 13.06.2023 - 17:47
Siirt'te 15 gün süreyle eylem yasağı kararı alındı: Gerekçe bölgedeki operasyonlar!
Abone Ol google-news

Siirt Valiliği, yasak kararının, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye ve Irak'ta faaliyet gösteren terör örgütlerine yönelik devam eden operasyonları ve ülkede son zamanlarda meydana gelen terör eylemlerinin göz önünde bulundurularak, önlem amaçlı alındığını açıkladı.

BU GECE BAŞLIYOR!

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kamu düzeni ve güvenliğinin tesisi, can ve mal güvenliği, kişi dokunulmazlığı, tasarrufa müteallik emniyetin ve kamu esenliğinin sağlanması, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması, olası yasa dışı eylemlerin önlenerek müessif olayların yaşanmaması amacıyla il ve ilçelerde her türlü açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, toplu olarak karşılama ve uğurlama merasimleri, kurum ve kuruluşların kendi binası dışında yapacakları basın açıklaması, oturma eylemi, miting, çadır kurma, imza kampanyası, stant açma, kitlesel cenaze merasimi, anma töreni, şenlik, konser, eğlence, oyun temsili, gösteri gibi eylem ve etkinlikler 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğinde 13 Haziran saat 00.01'den 27 Haziran saat 23.59'a kadar 15 gün süreyle yasaklanmıştır."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler