‘Son mesai saatinde 4.5 milyonluk fatura kesildi’

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat’taki ilk depremin merkez üssü Pazarcık ilçesi AKP’den CHP’ye geçti. Bir önceki seçimde yüzde 29 olan CHP’nin oy oranını 44.9’a çıkaran yeni belediye başkanı Av. Haydar İkizer tespit edilen usulsüzlüklere dikkat çekti.

Yayınlanma: 25.04.2024 - 04:00
‘Son mesai saatinde 4.5 milyonluk fatura kesildi’
Abone Ol google-news

İktidar partisinin en büyük yenilgiyi yaşadığı Kahramanmaraş'ta, 6 Şubat’taki ilk depremin merkez üssü Pazarcık ilçesi AKP'den CHP'ye geçti. Bir önceki seçimde yüzde 29 olan CHP oy oranını 44.9’a çıkaran yeni belediye başkanı Av. Haydar İkizer Cumhuriyet'e konuştu. Beş binden fazla ağır hasarlı ve yıkılan bina olan Pazarcık’ta halkın üçte birinin konteynerlerde kaldığına dikkat çeken Başkan İkizer, “Halkın değişim isteği, deprem sonrası yaşanan çaresizlikle daha da arttı. Buna karşın biz stratejimizi bir partinin başarısızlığı üzerine değil, kendi yapabileceklerimizin anlatımı üzerine kurduk” dedi.

‘DEPREMDE DAĞITMADIKLARINI SEÇİMDE DAĞITTILAR"

“Halk bize güvendi ve bize büyük bir destek verdi, bu aynı zamanda büyük bir sorumluluk” diyen Başkan İkizer, “Pazarcık, Akdeniz ile Doğu Anadolu arasında geçiş noktası. İktidar tüm bakan ve bürokratlarıyla buraya çıkarma yaptı. Depremde dağıtmadıkları para, eşya ve yardım malzemesini seçim döneminde dağıttılar ancak sonuç elde edemediler” ifadeleri kullandı. İlk incelemelerde dahi birçok usulsüzlüğü tespit ettiklerine dikkat çeken Başkan İkizer şunları söyledi:

‘3 KİŞİYİ GETİRTİP BAŞKAN YARDIMCISI YAPMIŞLAR’

“Seçimden önceki son mesai saatinde 4,5 milyon liralık fatura kabul edilmiş. Son haftada Elbistan Belediyesi’nden üç mühendis bizim belediyeye geçirilmiş. Bu üç mühendisi de belediye başkan yardımcısı yapmışlar. Geçmiş dönemde belediyenin araçları vardı, sırf rant için daha maliyetli olduğu halde araç kiralamaya dönmüşler. Biz geldik, kamyon yok, kepçe yok, çöp kamyonu yok. Belediyede normalde 150 personel yetecekken personel sayısı 257 olmuş. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız ama bankamatikleri tespit edip göndereceğiz. Belediyemizin 177 milyon borcu var. Düşünün, yıllık misafir ağırlama masrafı 800 bin lira. Kime ne yedirip ne içiriyorsunuz? Bu tabloya karşın umutsuz değiliz. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin gibi büyükşehirlerden destek sözü aldık. Projelerimiz hazır. Kentimizi yeniden inşaat edeceğiz.”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon