Ulaştırma Bakanlığı'ndan İsrail uçuşlarına ilişkin açıklama!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İsrail-Hamas çatışmaları devam ederken uçuş emniyetine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "İsrail hava sahasının emniyeti ve Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı güvenlik durumu havayollarımız yetkili yöneticileri, Dışişleri Bakanlığımız ve İsrail makamları ile sürekli kurulan temaslar ile izlenmeye devam edilmektedir” denildi.

Yayınlanma: 10.10.2023 - 16:53
Ulaştırma Bakanlığı'ndan İsrail uçuşlarına ilişkin açıklama!
Abone Ol google-news

İsrail-Hamas çatışması 4'üncü günde de devam ederken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı uçuşlarla ilgili açıklama yaptı.

"YENİDEN PLANLANDI"

Bakanlık açıklamada, şunlar kaydedildi:

"7 Ekim 2023 sabahı erken saatlerde İsrail'in Gazze şeridine yakın olan bölgelerinde şiddetli çatışmalar başlamış, yaşanan kargaşa ve roket saldırıları nedeniyle uçuşların durumunun gözden geçirilmesine ihtiyaç duyulmuştur.

Olayın başından itibaren hava yollarımız yetkili yöneticileri, Dışişleri Bakanlığımız ve İsrail makamları ile sürekli temaslar kurularak yakın ve koordineli bir çalışma yürütülmüştür.

İsrail'in güney bölgelerindeki hava sahasının kapatıldığına ve Tel Aviv Ben Gurion havalimanı alçalma usulünün değiştirildiğine dair notam yayımlanması öncesinde ve sonrasında tüm hava taşıyıcılarımız tarafından öncelikle mürettebat yatı planlaması değiştirilmiş ve tüm uçuşlar mürettebat yatısı olmadan gidiş dönüş olacak şekilde yeniden planlanmıştır.

Devam eden çatışmaların hava sahası emniyeti ve havalimanı güvenliğine olan etkileri nedeniyle 7 ve 8 Ekim 2023 tarihlerinde bazı hava yollarımızın İsrail varışlı uçuşlarında iptaller gerçekleştirmiş, İsrail çıkışlı uçuşlar ise gecikmeli de olsa tamamlanmıştır.

İsrail hava sahasının emniyeti ve Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı güvenlik durumu havayollarımız yetkili yöneticileri, Dışişleri Bakanlığımız ve İsrail makamları ile sürekli kurulan temaslar ile izlenmeye devam edilmektedir.”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon