Zafer Partisi’nden TRT önünde ‘Cumhuriyet kutlamaları’ protestosu

Zafer Partisi, cumhuriyetin 100. yılına özel kutlamaları Gazze saldırıları nedeniyle iptal eden TRT’yi kurum binası önünde protesto etti.

Yayınlanma: 23.10.2023 - 19:33
Zafer Partisi’nden TRT önünde ‘Cumhuriyet kutlamaları’ protestosu
Abone Ol google-news

TRT, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları gerekçesiyle Cumhuriyet’in 100. yıl kutlama etkinliklerini iptal etmesine tepkiler sürüyor.

TRT’den yapılan açıklamada, “TRT, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde düzenleyeceği ve tüm hazırlıkları biten eğlence odaklı konser ve gösterileri, Gazze’de yaşanan endişe verici insanlık dramı nedeniyle ileri bir tarihe erteledi” denilmişti.

Etkinliklerin ne zaman yapılacağı ise henüz duyurulmamıştı.

Zafer Partisi Konak İlçe Başkanlığı da TRT’yi protesto etmek için Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bugün bir araya geldi. “Zaferi kazananlar kutlar, yaşasın Cumhuriyet” pankartının taşındığı basın açıklamasında, “Yaşasın cumhuriyet, yaşasın Atatürk” sloganı atıldı. Protestoda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’si okundu.

‘TRT’Yİ KINIYORUZ, HER KOŞULDA KUTLANMALI’

Zafer Partisi Konak İlçe Başkanı Serap Akgün şunları söyledi: “Bildiğiniz üzere, bu yıl Cumhuriyet’imizin 100. yılı. AKP hükümeti 100. yılımızın etkinliklerini iptal etmek için bahaneler yaratıyor. Evet, dünyada hiçbirimizin istemediği acı bir tablo var, fakat bizler de zamanında, 100 yıl önce bu Cumhuriyet’e sahip olabilmek için çok büyük kayıplar verdik, çok büyük bedeller ödedik. Cumhuriyet’i kutlamak bizim hakkımız. Bu yüzden her ne olursa olsun, sebep ne olursa olsun 100. yılımızı halkımızla bütün ve en coşkulu şekilde kutlamamız gerektiğini düşünüyoruz. Etkinlikleri iptal etmesi nedeniyle TRT’yi kınıyoruz. 100. yılımız her koşulda kutlanmalıdır.”


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler