Son Kale Hacıbey filmi konusu ne? Son Kale Hacıbey filmi oyuncuları kim? Son Kale Hacıbey filmi nerede çekildi?

Son Kale: Hacıbey filmi konusu ve oyuncuları yurttaşlar tarafından merak ediliyor. Yönetmenliğini Konstantin Konovalov'un üstlendiği filmin nerede çekilidiği de araştırılıyor. Son Kale Hacıbey filmi konusu ne? Son Kale Hacıbey filmi oyuncuları kim? Son Kale Hacıbey filmi nerede çekildi?

Yayınlanma: 08.02.2024 - 12:37
Son Kale Hacıbey filmi konusu ne? Son Kale Hacıbey filmi oyuncuları kim? Son Kale Hacıbey filmi nerede çekildi?
Abone Ol google-news

Deren Talu, Aleksandr Sokolov ve Yurdaer Okur'un başrollerinde yer aldığı "Son Kale Hacıbey", Osmanlı'nın son kalesi Hacıbey'de kılıçların gölgesindeki bir savaş ve aşk hikayesini ele alıyor. Peki, Son Kale Hacıbey filmi konusu ne? Son Kale Hacıbey filmi oyuncuları kim? Son Kale Hacıbey filmi nerede çekildi?

SON KALE HACIBEY KONUSU

18.yüzyılın sonlarında Osmanlı İmparatorluğu Kuzey Karadeniz Sahili için Rusya ile savaşmaktadır. Hacıbey son kale olarak ayakta durmaktadır. Savaşın gidişatını değiştirecek nitelikte bir mesaj Andrey ile birlikte kale komutanı Ahmet Paşa’ya gönderilir. Ahmet Paşa Sultan’ın güvendiği bir paşadır, mektubu deniz yoluyla Sultan’a iletme planları kurarken, Hacıbey ele geçilir. Bu olay sırasında yaralanan Ahmet Paşa zindana atılır. Bu saldırıdan sadece Paşan’nın Fatma adındaki kızı kurtulur. Fatma ne pahasına olursa olsun bu mesajı Sultan’a göndermenin bir yolunu bulacaktır.

SON KALE HACIBEY OYUNCULARI KİM?

Yurdaer Okur

Deren Talu

Aleksandr Polovets

Oleg Symonenko

Aleksandr Sokolov

İrakli Maruaşvili

Katerina Şevçenko Dmitry Rybalevsky Giorgi Deliyev

SON KALE HACIBEY NEREDE ÇEKİLDİ?

Ukrayna'nın Odessa kentinde çekilen, Türkiye, Ukrayna ve Gürcistan ortak yapımı tarihi, savaş ve aksiyon türündeki filmin yönetmenliğini Konstantin Konovalov gerçekleştirdi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler