AKP'li milletvekilinden İmamoğlu için skandal sözler!

Abone Ol google-news

'Yeliz’ lakabıyla tanınan AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için "Horolop şorolop adam, günü birlik adam, yevmiyeci yani, günlük adam, derinliği olmayan adam, ilerisi olmayan, background'u olmayan, basit kar için her şeyi yapabilecek adam” ifadelerini kullandı.

17 Kasım 2019 Pazar, 14:21

‘Yeliz’ lakabıyla tanınan AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı, Recep Tayyip Erdoğan ile İmamoğlu’nu kıyaslayarak, “Tayyip Erdoğan’ın 1970’lerdenberi bir background'u var adamın. Ama bu öyle değil ki. Bu pattadanak önümüze çıktı. Nereden ve nasıl atıldığı belli olan biri” dedi.

AKP’nin Yeliz’i Ahmet Hamdi Çamlı çıktığı bir TV programında Erdoğan’ın İBB dönemi faaliyetlerini anlatarak, İmamoğlu için “Nereden ve nasıl atıldığı belli olan biri” dedi. Sunucunun ‘Nereden ve nasıl atılmış?’ sorusu karşısında bir anda ne diyeceğini şaşıran ve cevap veremeyen Çamlı, “Stratejik bir şehir olan İstanbul’un milli bir zihniyetten alınıp Horolop şorolop bir zihniyete teslim edilmesi" diyerek karşılık verdi.  

‘HOROLOP ŞOROLOP NE DEMEK?’

Anlamsız bir ifade olan ‘Horolop şorolop zihniyeti’ ise Çamlı şu sözlerle tanımladı, “Ne demek bu horolop şorolop zihniyet. Ben kendisini bir ihanetle suçlamıyorum. Horolop şorolop adamın derdi şudur. Benim bu şekilde literatüre soktuğum çok kelimeler var. Horolop şorolop zihniyet adam günü birlik adam, yevmiyeci yani, günlük adam, derinliği olmayan adam, ilerisi olmayan, backgroundu olmayan basit kar için her şeyi yapabilecek adam”.

FETÖ’YÜ ÖVMÜŞ

Daha önce Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’ndan İBB Başkanlığına getirilen Ekrem İmamoğlu, için ‘Nereden çıktığı belli olmayan biri’ diyen AKP’li milletvekili Çamlı’nın geçmişe dönük Fethullah Gülen’i öven paylaşımları sosyal medyanın gündemi oldu.