Abone Ol google-news

CHP'den İstanbul'daki 65 yaş üstü yurttaşlara destek

CHP İstanbul’da ikamet eden 65 yaş üstü vatandaşları tek tek arayarak hem ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor hem de sohbet edip moral veriyor.

31 Mart 2020 Salı, 15:05

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul’da yaşayan yaklaşık 450 bin civarındaki 65 yaş ve üstündeki vatandaş için sosyal dayanışma çalışmalarını arttırdı. İstanbul’un 39 ilçesinde kapsamlı bir çalışma yapan CHP, 65 yaş üstündeki vatandaşların en yoğun yaşadığı ilçelerden başlayarak tüm ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor. CHP’nin hazırladığı rapora göre İstanbul’da ikamet eden 65 yaş ve üstü vatandaş sayısı 443 bin 277. İstanbul’da 65 yaş ve üstü vatandaşların en yoğun yaşadığı ilçeler 49 bin 379 kişi ile Kadıköy; 23 bin 366 kişi ile Üsküdar; 18 bin 742 ile Fatih. 65 yaş ve üstü nüfusun en az olduğu ilçeler ise Adalar, Sultanbeyli ve Arnavutköy. Ayrıca CHP’nin hazırladığı çalışmaya göre İstanbul’da hem 65 yaş üzeri hem de fiziksel engelli olan 5 bin 629 kişi yaşıyor.

CHP’li ilçe örgütleri, hazırlanan bu çalışma doğrultusunda 65 yaş ve üstü vatandaşları telefonla tek tek arayarak hem bir ihtiyaçları olup olmadığını soruyor hem de uzun süredir evden çıkmayan vatandaşlarla sohbet edip moral veriyor. CHP ilçe örgütleri korona virüs salgınında en riskli grupta bulunan vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarının karşılanması başta olmak üzere her türlü ihtiyacına yanıt verebilmek için çalışmalarına aralıksız devam etmeyi planlıyor.