Anket açıklandı: Türkiye'nin en beğenilen sanatçıları belli oldu

MetroPOLL Araştırma, Türkiye’nin en çok beğenilen sanatçılarına dair bir anketin sonucunu açıkladı. Mart ayında gerçekleştirilen ankete göre listede ilk sırayı Haluk Levent ikinci sırayı Tarkan aldı.

Yayınlanma: 23.03.2022 - 14:52
Anket açıklandı: Türkiye'nin en beğenilen sanatçıları belli oldu
Abone Ol google-news

Araştırma şirketi MetroPOLL, 'Türkiye’nin Nabzı Mart 2022' isimli anketin sonuçlarını açıkladı. 28 ilden bin 535 kişiyle düzenlenen anket verileriyle, Türkiye'nin en beğenilen sanatçıları belirlendi. İlk sırada yüzde 79’la ihtiyaç sahiplerine destek veren AHBAP Derneği’ndeki çalışmalarıyla sık sık gündeme gelen Haluk Levent yer alıyor.

Araştırma şirketinin sahibi Özer Sencar anket sonuçlarına dair paylaşımında, derneğin çalışmalarını anımsatarak şu notu düştü: 

“Metropoll’ün şimdiye kadar yaptığı popülarite-beğeni ölçümlerinde görülen en yüksek değer yüzde 79’la Haluk Levent’e ait.”

Haluk Levent son olarak Migros işçilerinin hak arayışında arabuluculuk rolü oynamıştı.

Zaman zaman toplumsal olaylara ilişkin sağduyulu çıkışlarıyla övgü toplayan Tarkan 60,7’yle ikinci sırada. Tarkan yeni şarkısı ‘Geççek’le dikkat çekmişti.

Üçüncü sırada ‘Minik Serçe’ Sezen Aksu var (yüzde 58,2). Aksu son olarak ‘Şahane bir şey yaşamak’ şarkısındaki sözler nedeniyle tehditlere maruz kalmıştı. AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önce isim vermeden, “Hz. Adem efendimize uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” demiş, ardından “Açıklamalarım Sezen Aksu’ya değildi” ifadelerini kullanmıştı.

Dört ve beşinci sıradaysa komedyenler var. Zaman zaman politik yorumlarıyla gündeme gelen Cem Yılmaz ve özellikle geçen yaz Akdeniz’deki orman yangınlarında iktidarı eleştiren Şahan Gökbakar listede yer aldı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler