Erkan Yolaç kimdir, kaç yaşında? Erkan Yolaç neden hayatını kaybetti?

Evet Hayır programı ile dikkatleri üzerine çeken Erkan Yolaç, 2018 yılında zatürre teşhisi ile yoğun bakıma alınmış ve tehlikeyi atlatarak sağlığına yeniden kavuşmuştu. Ünlü sunucu hayatını kaybetti. Peki, Erkan Yolaç kimdir, kaç yaşında? Erkan Yolaç neden hayatını kaybetti?

Yayınlanma: 26.10.2022 - 12:29
Erkan Yolaç kimdir, kaç yaşında?  Erkan Yolaç neden hayatını kaybetti?
Abone Ol google-news

Erkan Yolaç 'Evet-Hayır'' yarışmasıyla tanındı,  "kafanı emme basma tulumba gibi sallama" cümlesi ile hafızalara kazındı. Erkan Yolaç'tan sevenlerini korkutan bir haber geldi. Yolaç hayatını kaybetti. Peki, Erkan Yolaç kimdir, kaç yaşında?  Erkan Yolaç neden hayatını kaybetti?

ERKAN YOLAÇ KİMDİR?

Erkan Yolaç 24 Şubat 1935 tarihinde Babaeski'de doğdu. Alpullu Şeker Fabrikası'nın revirinde doğan Yolaç aslen Edirnelidir. Yolaç'ın ailesi 1941 yılında İstanbul'a taşındı. Yolaç, önce Saint-Joseph Fransız Lisesi'nde sonra Kenan Evren Anadolu Lisesi'nde  eğitim aldı. Babasının işi gereği Kastamonu'ya taşındılar. Burada lisedeyken edebiyat öğretmeni Rauf Mutluay'ın yönlendirmesiyle belediye mikrofonlarından sunum yaptı. Belediye başkanı Osman Zeki Oktay'ın da sunumunu beğenmesiyle tüm anonsları o yapmaya başladı. 1960 yılında Ankara Radyosu'nun sınavlarını kazanarak orada çalışmaya başladı. İlerleyen yıllarda Huysuz Virjin, Orhan Boran, Leyla Sayar gibi isimlerle gazinolarda çalışmaya başladı. Ancak Türkiye kendisini sunduğu 'Evet-Hayır'' yarışmasıyla tanıdı. 

ERKAN YOLAÇ'IN EŞİ KİM?

1976 Türkiye güzeli Asuman Tuğberk ile evlidir. Çiftin, Göksu ve Mehmet adında iki çocuğu var.

ERKEN YOLAÇ NEDEN ÖLDÜ?

Acıbadem Taksim Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Topuz, Yolaç’ın vefatına yönelik şu bilgileri verdi: "Solunum sıkıntısı nedeni ile hastanemize başvurmuş olan değerli televizyoncu Erkan Yolaç’ın tedavisi multidisipliner yaklaşım ile sürdürülmüştür. Uzun süredir yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan hastamız maalesef çoklu organ yetmezliği nedeniyle 16 Mayıs 2024 akşamı saat 21.00’de vefat etmistir. Kendisine rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.”

Yolaç'ın rol aldığı filmler:

973 - Sevda Yolu

1964 - Can Düşmanı

1964 - Yılların ardından

1964 - Muhtesem serseri

1962 - Lekeli Kadın 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler