Hakan Ural, Beren Saat'i hedef aldı: Hiç bu toplara girme, altında kalırsın

Hakan Ural, EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi'nde ''İklim Elçisi'' plaketi verilen Beren Saat'in konuşmasını hedef alarak, "Hiç bu toplara girme altında kalırsın" dedi.

Yayınlanma: 31.03.2022 - 14:23
Hakan Ural, Beren Saat'i hedef aldı: Hiç bu toplara girme, altında kalırsın
Abone Ol google-news

Ankara'da düzenlenen EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı'nda, sanatçılar Kenan Doğulu ve Beren Saat'e, ‘İklim Elçisi’ plaketi verildi. Hakan Ural, etkinlikte konuşma yapan Saat'i hedef aldı.

"KADINLAR HAKLARINI KAYBEDİYOR DEYİNCE 'KÖPRÜLER NE KADAR İYİ ÇALIŞIYOR' CEVABINI ALDIK"

"Öğrencilik dönemimde başörtüsünün üstüne peruk takmak zorunda kalan sınıf arkadaşlarım oldu ve geçen yıllar içinde eğitim eşitliğinin sağlanmasına hepimiz çok sevindik" diyerek sözlerine başlayan Beren Saat, "Fakat sonrasında kadının giysisi siyasete malzeme yapılıyor, eğitim sistemimiz geriliyor, kadın bakanlığı kapatılıyor, kadınlar haklarını sistematik bir şekilde kaybediyor diye rahatsızlıklarımızı dile getirdiğimizde 'Köprülere, yollara bak ne kadar iyi çalışılıyor' cevabını aldık. Basında, sanatta sansüre isyan ettiğimizde 'yüzümüzü hep Batı'ya döndük şimdi birazcık da Doğu'ya bakalım' denildi. O günlerde harekete geçebilecek pek çok kişi göz yumduğu için bugün ülkemizin en değerli üniversiteleri saygınlığını yitiriyor" dedi.

"HİÇ BU TOPLARA GİRME ALTINDA KALIRSIN"

Kanal D ekranlarında program sunan Hakan Ural ise Beren Saat'in sözlerin, hedef alarak, "Beren’in konuşması çöp. Sana bu hakkı kim verdi de siyaset yapıyorsun? Devletin hizmetlerini küçümsemek neden bilmiyorum. Sen gerçekten Türkiye tarihini biliyor musun? Senin Teknofest'ten haberin var mı? Hiç bu toplara girme altında kalırsın" diye konuştu. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler