Kanlı para oyunu nedir? Kanlı para oyunu nasıl oynanır? Kanlı para oyunu yasaklandı mı?

Öğrenciler arasında giderek popülerleşen kanlı para oyununu ne olduğu veliler tarafından araştırılıyor. Ciddi yaralanmalara neden olan bu oyunun nasıl oynandığı merak ediliyor. Peki, Kanlı para oyunu nedir? Kanlı para oyunu nasıl oynanır? Kanlı para oyunu yasaklandı mı?

Yayınlanma: 23.10.2023 - 19:23
Kanlı para oyunu nedir? Kanlı para oyunu nasıl oynanır? Kanlı para oyunu yasaklandı mı?
Abone Ol google-news

Öğrenciler arasında madeni parayla oynanan kanlı para oyunu sosyal medyada gündem oldu. Peki, Kanlı para oyunu nedir? Kanlı para oyunu nasıl oynanır? Kanlı para oyunu yasaklandı mı?

KANLI PARA OYUNU NEDİR?

Madeni para ile oynanan kanlı para oyununda cezalandırma sistemi sebebiyle ellerde ve parmaklarda kanamalar meydana geliyor. Öğrenciler oyunun daha da kanlı olması için madeni paraların etrafına bıçakla kesikler oluşturuyor. 

KANLI PARA OYUNU NASIL OYNANIR?

Madeni para havaya atılır ve elin ters kısmıyla havada tutulmaya çalışılur. Parmaklar arasında sıkıştırıldıktan sonra kanlı para denilerek masaya 3 kez vurulur. Oyunu oynayan kişi parayı düşürürse cezalandırılıyor. Bu ceza da parayı düşüren kişinin elini yumruk yaparak masaya dik olarak koyması ve karşıdaki kişinin madeni parayla vurmasına dayanıyor.

KANLI PARA OYUNU YASAK MI?

Birçok okul, kanlı para oyununun tehlikelerini göz önünde bulundurarak bu oyunu yasakladı. Ancak maalesef, birçok öğrenci bu yasağa rağmen oynamaya devam ediyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler