Perran Kutman'ın 'Kemal Sunal' anısı gündem oldu: 'Taze ekmek ve ton balığı yerdik birlikte...'

Sanatçı Perran Kutman, yakın arkadaşı ve usta oyuncu Kemal Sunal’la olan anısını paylaştı. Kutman'ın, Sunal’a olan özlemini anlattığı paylaşım sosyal medyada gündem oldu.

Yayınlanma: 30.10.2022 - 13:15
Perran Kutman'ın 'Kemal Sunal' anısı gündem oldu: 'Taze ekmek ve ton balığı yerdik birlikte...'
Abone Ol google-news

Oyuncu Perran Kutman, sosyal medya hesabından Kemal Sunal'la birlikte çekildikleri fotoğrafı paylaşarak bir anısını anlattı.

“PARASIZLIĞI PAYLAŞTIK…”

Kutman, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Kemal benim çok çok eski arkadaşım. Yani 16 yaş dediğin zaman, neredeyse 50 yıl önceye gitmiş oluyoruz. 50 yıl olmasa bile, nereden baksan bir 45 yıl var geride. O yıllarda başladı dostluğumuz Kemal’le...

Çok güzel şeyler paylaştık; her şeyden önemlisi de parasızlığı paylaştık. En parasız günlerimizde, ben Aksaray’da oturuyordum, Kemal ise Zeyrek’te. Taksim’den çoğu zaman birlikte yürürdük. Karlı günlerde, köprünün açılmasını beklemeden, 'Pencereden kar geliyor, aman annem gurbet bana zor geliyor' türküsünü söyleyerek beni eve bırakırdı Kemal. Bir gece elimden anahtarı alıp, dış kapıyı açmaya çalıştı ki; kapıya sokar sokmaz kırıldı, elinde kaldı anahtar. Anahtar kırılınca bana dönüp aynen şöyle dedi 'Kerpetenin var mı?' Dedim ki 'Kemal, ben genç bir bayanım, tamirci değilim, kerpeten ne arar bende!' Son çare uyandırdık evdekileri, gelip kapıyı açmak zorunda kaldılar... Parasız yıllarımızda birlikte çok turne yaptık. İki oyun arası soframızı kurardık bir iskemle üzerine; taze ekmek ve ton balığı yerdik birlikte...

O günlere, o parasızlığa, o günkü aklımızla dönmeyi çok isterdim. Kemal keşke şimdi de aramızda olsaydı ve biz yine o yıllara dönebilseydik."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler