Türkiye Erkin Koray’a ağlıyor... Sevenlerine yazdığı mektup ortaya çıktı

'Çöpçüler', 'Fesupanallah', Mesafeler' gibi şarkılarıyla hafızalara kazınan Türk Rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, dün hayata gözlerini yumdu. Usta sanatçının ölmeden bir ay önce sevenlerine mektup yazdığı ortaya çıktı. Koray, söz konusu mektupta yeni şarkılar yazdığını ve bunları kızı Damla Koray'a bıraktığını açıkladı.

Yayınlanma: 08.08.2023 - 08:45
Türkiye Erkin Koray’a ağlıyor... Sevenlerine yazdığı mektup ortaya çıktı
Abone Ol google-news

Unutulmaz şarkılara imza atan usta sanatçı Erkin Koray, dün 82 yaşında hayata veda etti. Ölümüyle Türkiye'yi yasa boğan Koray'ın bir ay önce sevenlerine mektup yazdığı ortaya çıktı. 

"YENİ ESERLER YAPTIM..."

Mektubundai "Yeni eserler yaptım. Bunların hepsini kızım Damla'ya, Kanada 'Weagle Records' firmasından size ulaştırması için bırakıyorum" diyen Koray, şu ifadeleri kullandı:

"Canlar! Yaşlanıyoruz herhalde artık… Size bir-iki söyleyeceğim bir şey var, onu da söyleyeyim de… Neme lazım. Bu arada Kanada seyahatimle ayrı kaldığımız süre içinde, tabii ki yeni eserler yaptım. Bunların hepsini kızım Damla'ya, Kanada 'Weagle Records' firmasından size ulaştırması için bırakıyorum. Belki 'Niye sen kendin çıkarmıyorsun?' diyeceksiniz…

"SİZLERİ NE KADAR SEVDİĞİMİ TARİF EDEMEM..."

Valla, memleketin bu hukuki arızaları bende hiç heves bırakmadı. Sizin de kazanmış olduğunuz mahkeme dosyalarınızın üzerine bir çizgi çekip, çapulcuya 'Sen devam et' dense, sizde de aynı şey olur! Düşünebiliyor musunuz? Herif pembe plak kapağı yapmış. Kendi ruhunu yansıtıyor herhalde. Benim onayım yok, normal olarak. Zaten plak üzerinde onayı alınan herhangi bir şey de yok. O yüzden bu işi kızıma bırakıyorum. Onun sinirleri benimkinden daha sağlam. Daha doğrusu ben ona, bu işlere sinirlerini bozmamasını telkin ettim. Eserlerin adlarını özellikle şimdiden söylemiyorum. Sebebi var: 'A' desem, ANNEN diye plak çıkartırlar yarın; söz ve müzik: Erkin Koray, diyerekten… Söyleyeceklerim bu kadar. Sizleri ne kadar sevdiğimi tarif edemem. Mutlu yarınlar dilerim. Erkin Koray…"

 

İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler