[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

Pakistan'da 8 kişi öldürüldü

Pakistan'ın güneybatısındaki Belucistan vilayetinde 8 kişi öldürüldü. Belucistan'da önceki gün muhalif 3 Beluci siyasi liderin cesetlerinin bulunması üzerine protesto gösterileri düzenlenmiş, göstericiler polisle çatışmıştı.
11 Nisan 2009 Cumartesi - cumhuriyet.com.tr
[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

Pakistan polisi, Belucistan viyaletinin başkenti Ketta'da motosikletli silahlı kişilerin bir polis memurunu öldürdüğünü belirtti. Aynı bölgedeki benzer bir saldırıda da, bir kişinin öldüğü, bir kişinin yaralandığı bildirildi. İki saldırının önceki gün 3 yerel siyasi liderin cesedinin bulunmasının ardından başlatılan grevle bağlantılı olabileceği kaydedildi.

[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

Öte yandan Ketta yakınlarındaki Marget bölgesinde kömür madeninde çalışan 6 kişinin cesedi bulundu. Kurşunlanarak öldürülen kişilerin dün kaçırıldığı açıklandı. Ayrılıkçı Belucistan Kurtuluş Ordusu'nun sözcüsü olayı üstlenerek, bu kişilerin gösterilerin bastırılmasına tepki olarak öldürüldüğünü ifade etti. Belucistan'da önceki gün muhalif 3 Beluci siyasi liderin cesetlerinin bulunması üzerine protesto gösterileri düzenlenmiş, göstericiler polisle çatışmıştı.

[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]

[Yükleniyor...]

[Yüklenemedi...]