Foto Galeri Haber Yaşam Kültür-Sanat Çevre Gezi Spor Doğa ve İnsan

Kapat

İşte burs veren kurumlar ve başvuru tarihleri 29 Ağustos 2018, Çarşamba cumhuriyet.com.tr

Haber görseli
1
Üniversite tercih sonuçlarının 31 Ağustos’ta açıklanmasının ardından burs başvuruları, eylül ayında başlıyor. Burslar, eğitim, yol, yemek, kitap gibi masraflarını karşılamakta zorlanan öğrenciler için her şey demek. Birçok vakıf ve dernek, aylık 650 TL’ye varan burs desteğiyle birlikte öğrencilere sosyal ve kültürel etkinliklere katılım, giyim, staj için danışmanlık hizmeti gibi olanaklar da sunuyor. Milliyet'ten Mine Özdemir'in derlediği habere göre, burs veren kurumlar ve başvuru tarihleri şöyle:
Haber görseli
5
Akdeniz, Atatürk, Boğaziçi, Dokuz Eylül, Fırat, Gaziantep, Harran, İstanbul Teknik, Mersin, Muğla Sıtkı Koçman, Orta Doğu Teknik, Ondokuz Mayıs, Selçuk, Van Yüzüncü Yıl üniversiteleri ve Marmara Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler, Atatürk Eğitim fakülteleri, Uludağ Üniversitesi’nin Mühendislik Fakültesi öğrencileri burstan yararlanabilecek. Başvurular 3-28 Eylül tarihleri arasında alınacak. 10 ay olmak üzere verilen bursun bu yılki miktarı belli değil. Geçen yıl öğrencilere aylık 550 TL burs verilmişti.
Haber görseli
6
İhtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere “Alev Topları” burs programı kapsamında 12 ay boyunca aylık 650 TL burs desteği verecek vakıf, bursun yanı sıra eğitimler, sanatsal ve kültürel etkinliklere katılım, kitap hediyeleri gibi olanaklar da sunacak. Ayrıca program kapsamında, her kıvılcım grubuna özel tasarlanan duygusal ve sosyal gelişim odaklı atölye ve seminerler, sanat faaliyetlerine katılım, kitap hediyeleri, dergi ve Müze Kart Plus abonelikleri sağlanacak.
Haber görseli
7
Sağlık ve sosyal bilimler alanında okuyan 2. sınıf ve üstü lisans ve ön lisans öğrencilerine karşılıksız burs veren vakıf, başvuruları 14 Eylül’e kadar kabul ediyor. Başvurularda genel başarı ortalamasının 4 üzerinden en az 2, 100 üzerinden en az 60 olma şartı aranıyor. Geçen yıl 350 TL olan burs ücretinin bu yılki miktarı belli değil.