Foto Galeri Haber Yaşam Kültür-Sanat Çevre Gezi Spor Doğa ve İnsan

Pastasıyla altın madalya kazandı! 24 Aralık 2018, Pazartesi cumhuriyet.com.tr

Haber görseli
1
BURSA'da bir pastanenin ’uluslararası ödüllü’ pasta şefi Metin Taşçı, Lüksemburg’da düzenlenen 'Dünya Gastronomi Olimpiyatı’nda, 'Rıhtım Patisseria' adlı pastasıyla altın madalyanın sahibi oldu.
Haber görseli
2
Daha once 2016 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen ’Cake Show’da ikinci olarak gümüş madalya, 2017 yılında yine İstanbul’da yapılan ’Gastronomi Festivali’nde birinci olarak altın madalya, aynı yıl İngiltere’nin Birmingham kentindeki ’Cake International’ etkinliğinde ise 2 ayrı ürünle bir birincilik ve bir de ikincilik derecesiyle bir altın ve bir gümüş madalyanın sahibi olan Taşçı, Lüksemburg’da düzenlenen Dünya Gastronomi Olimpiyatı'na 3 ay süren ’Rıhtım Patisseria’ adlı eseriyle katıldı.
100 TAM PUANLA JURİ ÖZEL ÖDÜLÜNÜ ALDI
Rıhtım Pastaneleri'nin sahipleri Ali, Ömür ve Özlem Genç’in de desteğini arkasına alan Metin Taşçı, 40’ı aşkın ülkeden 200’den fazla sektör temsilcisinin canlı performans gösterdiği yarışmada ‘Rıhtım Patisseria’ isimli eseriyle altın madalyanın yanı sıra 100 tam puan alıp ’Juri Özel Ödülü’ne de layık görüldü. İşletme sahiplerinden Ali Genç, düzenlenen basın toplantısında, Taşçı’nın elde ettiği derece nedeniyle çok mutlu olduklarını söyledi. Taşçı’nın 24 yıldır fitmalarında görev yaptığını anlatan Genç, ‘’Ustamız da katıldığı yarışmalardan göğsümüzü kabartan derecelerle ayrılıyor. Her yerden iddialı eserler geldi. Bronz madalyanın bile önemli olduğu yarışmadan bizim eserimiz altın madalya ve 100 tam puanla juri özel ödülünü aldı. Türkiye adına bir ilk gerçekleşti. Hem Bursa hem de Türkiye adına onurluyuz" diye konuştu. Ömür ve Özlem Genç de toplantıda kazandıkları ödül için mutlu olduklarını belirttiler.