Bir arada yaşamanın adıdır Cumhuriyet

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı: Cumhuriyet, bizi biz yapan değerlerin karşılığıdır

Yayınlanma: 29.10.2016 - 06:02
Abone Ol google-news

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “Bugün, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yılını kutlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz” diyerek, Cumhuriyetin, bizi bir arada yaşatan, bizi biz yapan tüm değerlerin karşılığı olduğunu söyledi.

Güler Sabancı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesajları şöyle:

* Cumhuriyet bizim için birlik olma, demokrasi, akla ve bilime önem verme, farklılıklara saygı ve fırsat eşitliği gibi evrensel değerlerin hâkim olduğu bir ortamdır.

* 91 yaşındaki Sabancı Topluluğu’nun büyümesinde, gelişmesinde ve bugünlere gelmesinde de, 93 yaşındaki Cumhuriyetimizin sağladığı ortam büyük katkılar yapmıştır. Biz de, bu ortamın ve bu toprakların bize sunduğu fırsatları yine ülkemiz insanıyla paylaşma felsefesini her şeyin üzerinde tutuyoruz. Neredeyse Cumhuriyet ile yaşıt Sabancı Topluluğu olarak, ülkemiz ve insanımızın her zaman en iyisine layık olduğuna olan inancımızla çalışıyoruz ve üretiyoruz.

10 öğütten ilham

Bu felsefeden hareketle, bu yıl üçüncü kez gerçekleştireceğimiz Cumhuriyet Bayramı iletişim kampanyamızın temasını bu kez “93 Yıldır Birlikte” olarak belirledik. Savaştan yeni çıkmış bir ülkenin pamuk ipliğine bağlı hikâyesinden, birlik olmanın değerine uzanan mesajlarımız ise, merhum Sakıp Sabancı’nın kitabında yer verdiği 10 öğüdünden ilham alınarak hazırlandı. Kampanyamızla, bayram coşkusunu yine geniş kitlelerle paylaşmayı amaçlıyoruz.

* Cumhuriyetin kurulmasına liderlik eden Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyeti yaşatan, bugünlere getiren herkese şükranlarımızı sunuyor; Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyorum.


En Çok Okunan Haberler