Bir Zamanların Antakya’sına ışık tutan kitap ve sergi

Yaklaşık on yıldır yayınladığı kitapların yanı sıra düzenlediği sergiler ve toplantılarla da Türkiye’nin geçmişindeki kültürel çeşitliliğe ışık tutan Birzamanlar Yayıncılık’ın yeni sergisi adı ve kitabının konusu; “Bir Zamanlar Antakya, İskenderun ve Samandağ”.

Yayınlanma: 05.05.2014 - 00:03
Abone Ol google-news
 
 
İstanbul, Pangaltı’da yeni faaliyete geçen Galeri Birzamanlar’da açılan, Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan kartpostal, fotoğraf, kitap ve diğer objelerin yer aldığı “Bir Zamanlar Antakya, İskenderun ve Samandağ”sergisinde Antakya, İskenderun ve Samandağ’da Osmanlı döneminde nasıl bir kültürel çeşitlilik bulunduğu ve bunun hangi süreçlerden geçerek silinmekte olduğu yansıtılıyor. Sergide, İskenderun, Antakya, Kırıkhan ve Musa Dağı Ermenilerinin tarihi de yer alıyor.
 

8 Haziran’a kadar haftanın her günü 10.30-19.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek sergiye paralel olarak Birzamanlar Yayıncılık tarafından yayınlanan kitabın adı: “Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Kartpostallarla Antakya, İskenderun ve Musa Dağı Ermenileri”. Osman Köker’in editörlüğünde hazırlanan kitaba Ahmet Fethi, Arlet İncidüzen ve Yasemin Köker çeviri ve araştırmalarıyla katkıda bulunuyor. İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilli olarak hazırlanan kitap,168 sayfa. Kitapta, 90 ya da 100 yıl öncesinin Antakya ve İskenderun’unu günümüze taşıyacak olan 150 kadar fotoğraf bulunuyor.


En Çok Okunan Haberler