Kapat
A+ A-

Gelibolu Oyunları gönüllü başvuruları başladı

Çanakkale Savaşı’nın 100. yılı onuruna bu yıl ilki, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek Gelibolu Oyunları için gönüllü başvuruları başladı.
Yayınlanma tarihi: 28 Mart 2015 Cumartesi, 10:01

Çanakkale Savaşı’na katılan 7 ülke; Türkiye, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Yeni Zelanda, Avustralya ve Hindistan’ın üniversiteli sporcularıyla katılacağı Gelibolu Oyunları’yla ilgili gönüllü başvuruları başladı.

Gelibolu Oyunları Organizasyonu tarafından “24 Nisan-29 Nisan tarihleri arasında Çanakkale’de, 29-30 Nisan tarihlerinde ise İstanbul’da lojistik ve iletişim alanlarında çalışacak, İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerine hakim kişilerin, Gelibolu Oyunları’nda gönüllü olarak çalışmak için başvurabileceği” açıklandı.

İstanbul çıkışlı ulaşım, Çanakkale ve İstanbul’da konaklama dahil tüm masraflar Gelibolu Oyunları Organizasyonu tarafından karşılanacağı belirtildi.

İlgili kişilerin 3 Nisan Cuma günü saat 15.00’a kadar CV’lerini ve bir paragrafı aşmayan niyet yazılarını [email protected] adresine göndermeleri gerekmekte.

Detaylı bilgi için www.gallipoligames.com adresi ziyaret edilebilir.

Sporcuların 3’e 3 basketbol, tenis, bisiklet, kros, triatlon, yelken, plaj voleybolu, yüzme ve ragbi branşlarında mücadele edeceği Gelibolu Oyunları’nın açılış töreni 25 Nisan’da gerçekleşecek. 4 gün sürecek organizasyonun kapanış töreni ise 29 Nisan’da İstanbul yapılacak.

GELİBOLU OYUNLARI’YLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER

Açılış ve kapanış töreni: 25 Nisan (Gelibolu) - 29 Nisan (İstanbul)

Katılımcı ülkeler: Türkiye, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan.

Branşlar ve parkular: 3’e 3 Basketbol (Çanakkale Sahili-Truva Heykeli Yanı), Tenis (Çanakkale 18 Mart Tenis Kortları), Bisiklet (Gelibolu Yarımadası-Şehitlik Abidesi), Kros (Kabatepe Kamp Alanı), Triatlon (Gelibolu Sahil), Yelken (Çanakkale Yelken Kulübü), Plaj Voleybolu (Kabatepe Orman Kampı Sahili), Yüzme (Eceabat Kumsalı), Ragbi (Çanakkale 18 Mart Stadyumu).

Sporcu sayısı: 490 sporcu

Organizasyon Sloganı: “100 Yıl Önce Atalarının Can Verdiği Topraklarda, Onlar Barış İçin Oynuyor”

Organizasyon: Uluslararası Kültür Sanat Derneği ve MottoPS

www.gallipoligames.com

Cumhuriyet İMECESİ