Kapat
A+ A-

Havada panik anı: ABD'de teknisyen uçak kaçırınca jetler havalandı

ABD’nin Washington eyaletinde Seattle-Tacoma Havalimanı’da çalışan 29 yaşındaki bir havayolları mekaniğinin çaldığı uçak, havalandıktan sonra birkaç takla atıp Seattle’nin dışında güney Puget’deki Ketorn adasında düştü. Kaçırılan uçağı iki F-15 savaş uçağının takip ettiği ancak uçağın düşme olayı ile bir ilgilerinin bulunmadığı kaydedildi
Yayınlanma tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi, 09:49

[Haber görseli]Tacoma Havalimanı’nda Horizon Air’e ait bir uçak, 29 yaşındaki bir havalimanı çalışanı tarafından kaçırıldı. Uçak, havaalanının 25 mil güneybatısındaki Puget Sesi'ndeki Ketron Adası'nın yakınlarında geldiğinde düştü. Uçağın kaçırılmasından hemen sonrasında iki ABD askeri jeti tarafından kovalandı. Tacoma Havalimanı’nda uçuşlar durduruldu.

İntihar iddiası

Uçak bir süre havada kaldıktan sonra düştü. Uçağın  F15 tipi savaş jeti tarafından düşürülüp düşürülmediği hakkında bilgi verilmedi. Uçağı kaçıran kişinin intihar etmek istediği ileri sürüldü.

'Kırık bir adamım'

AP'nin aktardığına göre uçağı kaçıran kişi, hava trafik kontrolcülerine 'arızalı bir adam' olduğunu söyledi ve eğer uçağı sağ salim indirirse havayollarında pilotluk işi bulup bulamayacağı ile ilgli şakalaştı.

'Arızalı bir adamım, sanırım kafamda birkaç tahta eksik'

Hava trafik kontrolcüleriyle olan ses kayıtlarında adı 'rich' olarak geçen adam yakında bulunan askeri üsse inmek istemediğini söyledi ve 'O adamlar ben oraya inmeye çalışırsam beni hırpalarlar' şeklinde konuştu. Konuşmanın başka bir kısmında da uçağın yakıtının azalmasından endişeli olduğunu söyledi. Daha sonra da 'Onları hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum ama ' arızalı bir adamım, sanırım kafamda birkaç tahta eksik" dediği duyuldu.

ABD’nin Washington eyaletinde Seattle-Tacoma Havalimanı’da çalışan 29 yaşındaki bir havayolları mekaniğinin çaldığı uçak, havalandıktan sonra birkaç takla atıp Seattle’nin dışında güney Puget’deki Ketorn adasında düştü.

[Haber görseli]

"Bilgi vermek için erken"

Uçağın sahibi olan Alaska Airlines yayımladığı açıklamada, 76 yolcu kapasiteli Horizon Air Q400 uçağın izinsiz olarak kaldırıldığından haberdar olduğunu belirtti. Pierce County Şerifi, FBI mahalli yönetimle görüşmelerin devam ettiğini, olayın detayları ile ilgili bilgi vermek için erken olduğunu söyledi. Uçağın sahibi olan Alaska Airlines yayımladığı açıklamada, 76 yolcu kapasiteli Horizon Air Q400 uçağın izinsiz olarak kaldırıldığından haberdar olduğunu belirtti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler