Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Şarm El Şeyh' uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Mısır’ın Şarm El Şeyh bölgesine seyahat edecekler için bir duyuru yayımladı.
Yayınlanma tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe, 19:55

[Haber görseli]

Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinden yapılan duyuruda Şarm El Şeyh ve çevresindeki güvenlik durumuna bağlı son gelişmeler çerçevesinde bazı havayolu şirketlerinin kente uçak seferlerini durdurduğu hatırlatılarak bölgeye seyahat etmeyi planlayanların sözkonusu riskleri dikkate alması gerektiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı'nın konuya ilişkin duyurusu şöyle:

Mısır’ın Sina bölgesinde yer alan Şarm El Şeyh ve çevresindeki güvenlik durumuna bağlı son gelişmeler çerçevesinde, bazı havayolu şirketlerinin bu kente uçak seferlerini durdurdukları ya da kesintilere gittikleri görülmektedir. Bu durum karşısında, Şarm El Şeyh’e seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın, sözkonusu riskleri dikkate almalarında fayda bulunduğu düşünülmektedir.

NE OLMUŞTU?

Rus yolcu uçağı Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinden, Rusya'nın Petersbug kentine gitmek için içinde 224 yolcusuyla havalanmış, kısa bir süre sonra da Sina Çölü'ne düşmüştü. Rusya'nın iç istihbarat teşkilatı Federal Güvenlik Servisi'nin (FSB) Direktörü Aleksandr Bortnikov ise, düşen Rus yolcu uçağının bomba ile düşürüldüğünü açıklamıştı.

A+ A-