Devlet başkanının ofisini fareler basınca evden çalışacağı açıklandı

Ofisini fareler basan Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari'nin 3 ay süreyle evinden çalışacağı açıklandı.
Yayınlanma tarihi: 23 Ağustos 2017 Çarşamba, 14:59BBC Türkçe'nin aktardığına göre, Nijerya Hükümet Sözcüsü, Garba Shehu Buhari'nin yokluğunda ofis mobilyaları ve havalandırma sistemine fareler tarafından zarar verildiğini açıkladı. Shehu, Buhari'nin evinin yeterli donanıma sahip olduğu ve 'evinden mükemmel bir şekilde çalışabileceğini' söyledi.

3 AY İNGİLTERE'DE KALDI

Buhari, sağlık sorunlarının ardından tedavi için geldiği İngiltere'de 3 ay kaldıktan sonra geçen hafta ülkesine geri dönmüştü. Nijerya'ya Cumartesi geri dönen Buhari, ilk konuşmasında sağlığından bahsetmemişti.

Bazı Nijeryalılar, uzun süren tedavisi nedeniyle Buhari'nin ülkeyi yönetemeyecek durumda olduğunu öne sürerek istifasını talep ediyor.

Bazıları ise Buhari'nin sağlık sorununun ne olduğunun açıklanmamasına tepki gösteriyor.

2016'DA KULAK ENFEKSİYONU DENMİŞTİ

Buhari ilk olarak Temmuz 2016'da Londra'ya tedavi için gelirken sağlık sorunu süregelen bir kulak enfeksiyonu olarak açıklanmıştı. Bu yılın ocak ve mayıs aylarında ise açıklanmayan sağlık sorunları nedeniyle Buhari tekrardan Londra'ya geldi. Muhalif siyasetçiler Buhari'nin prostat kanseri tedavisi gördüğünü öne sürse de Buhari bu iddiaları yalanladı.

A+ A-