Fatih Terim: Benfica'yı geçersek...

Galatasaray UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında Portekiz'in Benfica takımı ile karşı karşıya gelecek. Sarı-Kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim karşılaşma öncesi basın toplantısı düzenledi. Fatih Terim "Benfica'yı geçersek hedefimiz çok daha net olur" ifadelerini kullandı.

13 Şubat 2019 Çarşamba, 15:58

Galatasaray'ın Benfica ile UEFA Avrupa Ligison 32 turu ilk maçında oynayacağı mücadele öncesi teknik direktör Fatih Terim ve Brezilyalı oyuncu Fernando Reges basın toplantısı düzenledi.

"Kendi gücümüzü biliyoruz"

Basın toplantısına ilk olarak deneyimli orta saha oyuncusu Fernando Reges ile başlarken, Brezilyalı oyuncu, "Yarın bizi çok önemli bir maç bekliyor. Benfica çok önemli bir rakip. Dersimize çok iyi hazırlandık. Yarın taraftarımızın da müthiş desteğiyle kazanmak istiyoruz. Mutlaka zor geçecektir, Benfica iyi bir takım. Kendi gücümüzü, artılarımızı, neler yapabileceğimizi biliyoruz. Bizim bir artımız var, taraftarımızın desteği" dedi.

Rakipleri Portekiz ekibi Benfica'nın haftasonu 10-0'lık galibiyeti hakkında yorumlarda bulunan Fernando, "Önemli bir skor. Kendi liglerinde aldıkları için dikkat etmek gerekiyor ama bu maçın sonucu ne olursa olsun Benfica çok iyi bir takım. Joao Felix iyi bir oyuncu, son dönemde golleri var. Kendisine dikkat etmek gerekiyor ancak dediğim gibi sadece o değil, Benfica tehlikeli bir takım. Önlemlerimizi aldık" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim: "Benfica, Porto'dan şu an daha iyi"

Benfica'nın Porto'dan şu an daha iyi takım olduğunu vurgulayan Terim, "Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız iki Porto maçı da çok önemli iki maç. Bu iki maçta pozisyon sayısı olarak, hatta penaltı kaçırdığımız fırsatlarımız olduğu maç. İki maçı dışarıdan seyretseniz kaybetmemiz mümkün değildi. O performansı tekrarlarsak tur için umutlu olabiliriz. Benfica benim düşünceme göre Porto'dan daha iyi durumda. Son maçları izlediğimde, Benfica, Ajax maçlarını talihsiz şekilde kaybetti. Benfica, Porto'dan şu an daha iyi ancak Porto maçlarındaki oyunumuzu tekrarlarsak umutlanabiliriz" şeklinde görüş belirtti.

"Niyetimiz Şampiyonlar Ligi'ydi"

Deneyimli teknik adamın ilk hedeflerinin Şampiyonlar Ligi olduğunu belirterek, "Niyetimiz Şampiyonlar Ligi'ydi ancak sadece santrforsuz değil, bazı eksiklerle de mücadele ettik. Buna rağmen iki Porto maçından hangisini kazansak olaylar farklı seyredebilirdi. Ancak artık bunu anlatmanın manası yok. İnşallah UEFA'da sonuna kadar gideriz. Bunun konuşulabilmesi için Benfica önemli bir sebep. Benfica'yı geçersek çok daha ciddi, çok daha net, çok daha ileriyi hedef gösteren konuşmaları rahat yapabiliriz. Gücü, formu, daha yeni 2014'te Sevilla'ya penaltılarla kaybettiği final... Benfica'yı geçebilirsek çok daha iddialı cümleler kurabiliriz" ifadelerini kullandı.