Kapat
A+ A-

Simeone bakın neresini göstermek istemiş

Atletico Madrid, dün gece Şampiyonlar Ligi son 16 turunda ağırladığı Juventus'u 2-0 mağlup ederken mücadeleye damgasını vuran olay, ev sahibi ekibin hocası Diego Simeone'nin ilk golden sonra tribünlere doğru yaptığı hareket oldu
Yayınlanma tarihi: 21 Şubat 2019 Perşembe, 11:44

Atletico Madrid, dün gece Şampiyonlar Ligi son 16 turunda ağırladığı Juventus'u Jose Maria Gimenez ve Diego Godin'in golleriyle 2-0 mağlup etti.

Mücadeleye damgasını vuran olaysa ev sahibi ekibi teknik direktörü Diego Simeone'nin Gimenez'in attığı ilk golden sonra tribünlere doğru yaptığı hareket oldu.

Golden sonra kendinden geçen Arjantinli teknik adam, tribünlere dönerek testislerini gösterdi. Tepki toplayan bu hareketle ilgili mücadele sonrası özür mesajı dileyen Simeone, şunları kaydetti:

"Bunu bir defasında Lazio'da oynarken Bologna maçında da yapmıştım ve bugün yine yaptım. Amacım, taraftarlarımıza testislerimiz olduğunu göstermekti."

"Hareketim, rakip takıma yönelik değildi. Zaten kendi taraftarlarımıza dönmüştüm. Elbette bunun hoş bir hareket olmadığını kabul ediyorum ama bunu yapmam gerektiğini hissettim."

"Ne hissettiğimi göstermem lazımdı. Kendisini rencide edilmiş hisseden herkesten özür dilerim fakat bu hareketi kalbimden geldiği için yaptım."

UEFA tarafından cezaya çarptırılıp çarptırılmayacağı büyük merak konusu olan Simeone, Lazio'da futbolcuyken Bologna'ya karşı oynadıkları maçta da işte bu hareketi yapmıştı.

Cumhuriyet İMECESİ