A+ A-

Fenerbahçe efsanesi Fikret Kırcan son yolculuğuna uğurlandı

Vefat eden Fenerbahçe ve Türk futbolunun unutulmaz ismi "Küçük Fikret" lakaplı Fikret Kırcan için Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde tören düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 27 Kasım 2014 Perşembe, 12:48

Kırcan'ın Fenerbahçe bayrağına sarılı naaşı, tesislerdeki eski sporcular anıtı önüne konuldu. Yapılan konuşmalar ve helallik alınmasından sonra merhumun naaşı Şakirin Camisi'ne götürüldü.

Sarı-lacivertli formayı 14 yaşından itibaren 22 yıl aralıksız giydikten sonra Fenerbahçe'ye teknik direktör ve yönetim kurulu üyesi olarak da hizmet eden "Küçük Fikret" için düzenlenen törene, ailesi ve yakınları, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, kulüp yönetim kurulu üyeleri Ender Alkaya, Ünal Uzun, Tahir Perek ve Turhan Şahin, kulüp kongre üyeleri ve eski sporcular katıldı.

Yüksek divan kurulu başkanı Küçük, törende yaptığı konuşmada, "Küçük Fikret"in Fenerbahçe'de sembol olmuş isimler arasında öne çıktığını vurgulayarak, "Paradan önce sarı-lacivert aşkıyla kulübe hizmet etmiştir. Ülkenin ve kulübün en zor şartlarında maddi sıkıntılar içinde bu kulübü omuzlayan insanların başında gelmektedir. Küçük Fikret namıyla kulübe damga vurmuştur. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu üyesi Turhan Şahin ise Kırcan'ın Türk spor tarihi ve kulübün futbol geçmişinde çok büyük yeri olduğunu anlatarak, "Gerçekten örnek bir sporcuydu, yöneticiydi. Kulüpte sayısız başarılara imza atarak şampiyonluklar kazandırmıştır. Hem insani hem de sportif olarak örnek davranışlarıyla yeni nesillere örnek olmuştur. Aziz hatırasını yaşatacağız. Ruhu şad, mekanı cennet olsun" diye konuştu.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Vefat eden Fenerbahçe ve Türk futbolunun unutulmaz ismi "Küçük Fikret" lakaplı Fikret Kırcan'ın cenazesi İstanbul'da toprağa verildi.

Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'ndeki törenin ardından Şakirin Camisi'ne getirilen merhumun naaşı, öğleyin kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda defnedildi.

Cenaze namazında ailesi ve yakınlarının yanı sıra, UEFA 1. Başkan Vekili Şenes Erzik, Galatasaray Kulübü'ün eski başkanlarından Selahattin Beyazıt, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, sarı-lacivertli kulübün yönetim kurulu üyeleri, eski futbolcular ve kongre üyeleri hazır bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş Kulübü ve başkanı Fikret Orman da cenazeye çelenk gönderdi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Fikret Orman, Selahattin Beyazıt, Şenes Erzik