Bilic: Gandhi değilim

Slaven Bilic, Bursaspor maçı sonrası katıldığı basın toplantısında ilginç bir açıklamaya imza attı. "Eğer Kerim'in pozisyonunun penaltı olmasına inanmasanız, hakemi uyarır mıydınız?" sorusuna Bilic, "Söylemezdim. Sezon başından beri 10-20 pozisyondan bahsedersek, hakem hatalarının yüzde 80'i bizim aleyhimize. Diğer teknik adamlar, bunu yapsalardı ben de yapardım. Gandhi değilim" diye yanıt verdi.
Yayınlanma tarihi: 16 Şubat 2015 Pazartesi, 09:30

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Bursaspor galibiyetini yorumlarken, "Oyuncularımla gurur duyuyorum. Harika bir galibiyet aldık. İyi bir maç oldu. Maçtan önce de zor bir maç olacağını biliyorduk. Bursaspor çok iyi bir takım. Hücuma iyi çıkan bizimle aynı karakterde bir takım. Ortaya koyduğumuz oyundan memnunum. Oyunun genelinde tamamiyle üstündük. Kazanmayı hakettik. Dramatik bir son oldu. Son dakikalarda üstüste goller geldi. Çok iyi bir performans gösterdik. 2-2'den sonra oyunu bırakmadık ve çok iyi bir takım karakteri göstererek galibiyeti elde ettik" dedi.

Takımdaki her oyuncunun sürekli hazır olduğunun hatırlatılması üzerine Bilic, "Doğru bir rotasyonla bunu sağladık. Kupada farklı oyuncularla oynadık. 15-16 isimle sürekli oynuyoruz. Kerim ve oğuzhan her maç mutlaka süre alan oyuncular. Fenerbahçe'nin yedek kulübesinde uluslararası oyuncular var. Kulübeden gelen oyunculardan çok ciddi kattkı alıyoruz. Çok ciddi kadro derinliği oluşturduk. Kenardan gelen oyuncular oyunu tamamen değiştirdi diyemem ama seviyemizi yükselttiler ve kazanmamızda katkı sağladılar" yorumunu yaptı.

UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri Liverpool'u da değerlendiren Hırvat Teknik Adam, "Liverpool'a karşı sadece umudumuz yok çok ciddi şansımız var. Liverpool dünyanın en ünlü kulüplerinden biri. Kuralar çekildiğinde oldukça ciddi düşüşleri vardı; ancak şimdi değiştiler. Son 16 maçta sadece bir kez yenildiler. Ancak kağıt üzerinde Liverpool çok açık favori. Ama bu akşam oynadığımız gibi veya bunun daha iyisini oynarsak ki daha iyi oynayabileceğimizi biliyorum, rakibimiz karşısında istediğimizi alırız. İngiliz takımlarına karşı oynadık. Arsenal'e karşı şanssız şekilde elendik. Tottenham'dı yendik ve onların gruplarını lider tamamladık. Liverpool maçında da çok çok ciddi şansımız var" iddiasında bulundu.

"HAKEDEREK KAZANDIK"
Slaven Bilic, Bursaspor maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında da maçı hak ederek kazandıklarını söyledi.

Bilic, karşılaşma sonrası katıldığı basın toplantısında, çok iyi hücum eden ve formda olan iki takımın karşılaştığını belirterek, "Bizim için harika bir galibiyet oldu. Maç çok iyiydi. İkinci yarının ilk bölümünde zorlandık, sonra yaptığımız değişikliklerle hakimiyeti yeniden ele geçirdik. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Oyunu 2-2'ye getiren gol ofsayttı, ikinci golden sonra pes etmedik. Çok değerli bir üç puan aldık" diye konuştu.

"TARTIŞMALI DEĞİL AÇIK KIRMIZI KART"
Maçın hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu ve tartışmalı pozisyonlarla ilgili görüşü sorulan Bilic, "Maç 2-2 bitseydi görüşlerim farklı olabilirdi. Tartışılan 3 pozisyon var. Tartışmalı 3 pozisyon var, bunlardan ikisi aleyhimize. Hakemlerin mesleğini icra etme konusunda Türkiye'den zoru yok. Pozisyonlar günlerce uzun uzun tartışılıyor, burada bu mesleği icra etmek, gerçekten zor. Abitoğlu, bu kadar yoğun geçen maçta genel olarak iyi maç yönetti. İlk pozisyon Fernandao'nundu. Tartışmalı değil, açık kırmızı karttı, topa girme niyeti yoktu. Bursaspor'un attığı ikinci gol ofsayttı. Fernandao topa dokunmuyor ama aktif bölge içinde. Kazandığımız penaltı için 'açık' diyemem. Kerim'e bir temas var. Bize karşı böyle bir karar verilse mutlu olmam. Ancak rakipten bir temas var, hakem uydurmuyor, Kerim de bunu kullanıyor" dedi.

"GANDHI DEĞİLİM"
"Eğer Kerim'in pozisyonunun penaltı olmasına inanmasanız, hakemi uyarır mıydınız?" sorusuna Bilic, "Söylemezdim. Sezon başından beri 10-20 pozisyondan bahsedersek, hakem hatalarının yüzde 80'i bizim aleyhimize. Eğer diğer teknik adamlar, bunu yapsalardı ben de yapardım. Mahatma Gandhi değilim" diye yanıt verdi.

"KASITLI YAPMADIĞINI..."
Abitoğlu hakkında yorumda bulunan Bilic, "Benim için hakemle ilgili fark oluşturan bir nokta var. Bu hatalar oyunu, oyuncular, teknik adamlar hata yapabiliyor. Bu akşamki hakem, hata yapsa da bunu kasıtlı yapmadığını hissettirebiliyor. Bence bu önemli" dedi.

BILIC'TEN LIVERPOOL'A GÖZDAĞI!
Hırvat teknik adam, Liverpool ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi maçları için "Harika bir eşleşme" yorumunu yaptı.

"Liverpool'a karşı sadece umudumuz değil, şansımız da var" diyen Bilic, "Karşımızda dünyanın en iyi takımlarından biri var. Kağıt üzerinde açık favori Liverpool. Kuralar çekildiğinde iyi değillerdi ama son 16 maçta ya hiç mağlup olmadılar ya da bir kez. Biz de Türkiye Ligi'nin lideriyiz. İyi oynuyoruz. İngilizlerle 4 maç yaptık. Arsenal karşısında iyi performanslar gösterdik. Tottenham karşısında da iyi oynadık ve grubu lider bitirdik. Sadece umut değil şansımız da var" ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun, sakalını neden kestiğini sorması üzerine Bilic, "Sakalı bırakmam da kesmem de planlanmış bir şey değildi. Devre arasında ciddi baskı yedim. Hayatımdaki en önemli 4 kadınla birlikteydim. Annem, eşim ve iki kızım. Sofie, küçük henüz konuşamıyor ama diğer üçü sürekli konuştu ve kestim" şeklinde konuştu.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Slaven Bilic