Fenerbahçe'de Emenike zirvesi

Fenerbahçe'de Emenike krizinin yankıları sürüyor... İzinden sonraki ilk antrenmanda İsmail Kartal, oyuncusuyla konuştu ve Emenike'den işine odaklanmasını istedi.

26 Mart 2015 Perşembe, 16:41

Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Emenike'nin taraftara tepki göstererek oyundan çıkmak istemesinin yankıları sürüyor.

İsmail Kartal, derbiden sonra oyuncularına iki gün izin vermiş ve Emenike de hocasından izin alarak yurt dışına gitmişti.

İstanbul'a dönecek mi, dönmeyecek mi tartışmaları arasında Nijeryalı oyuncu zamanında yurda döndü ve ilk antrenmana yetişti. Çalışma öncesinde teknik direktör İsmail Kartal ile Emmanuel Emenike bir görüşme yaptı. Nijeryalı, Kartal'a durumunun daha iyi olduğunu söyledi.

Oyuncusuna moral veren İsmail Kartal, "Önümüzde daha 9 hafta var. Bu takıma sürekli katkıların olacak" diyerek bu bilinçle çalışmasını istedi. Zor zamanlar geçirdiğini belirten Emenike, önümüzdeki haftalarda daha oyununa odaklanarak daha çok çalışacağının sözünü verdi.

Öte yandan africanfootball.com sitesi, Emenıke'nin sezon sonunda İngiltere'ye transfer olmak istediğini iddia etti. Yaşananlardan duyduğu rahatsızlığı paylaşan Nijeryalı futbolcunun adı daha önce de Premıer Lig kulüpleriyle anılmıştı.