Kapat
A+ A-

PFDK'dan Fenerbahçe'ye ceza

PFDK Fenerbahçe'ye, yayıncı kuruluşun derbiden önce soyunma odasından görüntü almasının sağlanmamasından dolayı 10000 TL para cezası verdi.
Yayınlanma tarihi: 26 Mart 2015 Perşembe, 17:25

[Haber görseli]Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki derbi sonrası iki kulüp arasındaki tartışmalar sürüyor.

Emenike'nin sahayı terketmek istediği sırada hakemin kart göstermemesi ve Emre ile Bilic arasında yaşanan tartışmalara siyah beyazlı kulübün yoğun tepki itirazı var. Hatta Beşiktaş Yönetimi, kural hatası yapıldığı gerekçesiyle derbinin tekrarlanmasını ve Emre Belözoğlu'nun da ceza almasını talep etti. Aynı şekilde sarı lacivertliler de Bilic'in yaptıklarından şikayetçi. Ancak Fenerbahçe Kulübü her hangi bir başvuruda bulunmadı.

TEK DOSYA VARDI...
Tüm bu tartışmalar ve suçlamalar arasında derbiyle ilgili olarak PFDK'ya ulaşan tek dosya vardı. O dosya da karara bağlandı. Derbi öncesi Lig TV'nin soyunma odasından görüntü almasına izin vermediği gerekçesiyle Fenerbahçe para cezasına çarptırıldı.

PFDK'dan yapılan açıklama şöyle: "Fenerbahçe'nin 22.03.2015 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında, yayıncı kuruluşun müsabakadan önce soyunma odasından görüntü almasının sağlanmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Emre Belözoğlu