İnsanlığın öldüğü olaya şaşırtan açıklama

Kayserispor-Fenerbahçe maçı öncesi ev sahibi ekibin bazı taraftarları, üzerinde Fenerbahçe forması bulunan küçük bir çocuğa tepki gösterdiler. Minik futbolsever bu olayın ardından gözyaşlarını tutamadı. Bu çok konuşulan görüntüye Üniversiteli Kayserisporlular Grubu'ndan şaşırtan bir açıklama geldi. TFF de konuyla ilgili açıklama yaptı.
Yayınlanma tarihi: 20 Ekim 2015 Salı, 18:38

[Haber görseli]

Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Kayserispor ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getiren maç öncesi tribünde istenmeyen görüntüler vardı.

TFF'DEN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu, Kayserispor-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar nedeniyle açıklama yaptı.

TFF, Kayserispor-Fenerbahçe maçında Fenerbahçe forması giyen küçük taraftarın tehdit edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

İşte TFF'nin resmi sitesinden yapılan o açıklama;

TFF'den Açıklama: Kayserispor-Fenerbahçe müsabakasında yaşanan olayla ilgili Federasyonumuz, Kayseri Emniyet Müdürlüğü ile görüşmüş ve gerekli işlemlerin 6222 sayılı Kanun çerçevesinde yapılmasını talep etmiştir. İlgili olayda küçük bir çocuk ve babasını tehdit eden kişilerin tespiti ve gerekli işlemlerin yapılması hususunda takipçi olacağımızı kamuoyunun dikkatine arz ederiz.

[Haber görseli]

Lig TV'de yer alan 'Maçın Öyküsü' programına yansıyan görüntülere göre; Amigo Recai olduğu belirtilen Kayserispor taraftarı, üzerinde Fenerbahçe forması olduğu gerekçesiyle küçük çocuğa uzun süre tepki gösterdi.

Kayserispor taraftarının bulunduğu kale arkası tribününde yaşanan tartışmanın ardından olaydan çok korkan minik futbolsever gözyaşlarına boğuldu.

Bu görüntüler sosyal medyada Fenerbahçe taraftarlarının tepkisine neden olurken; Sarı-Lacivertli taraftarlar, küçük çocuğun Kadıköy'deki bir maça getirilmesi çağrısında bulundular.

[Haber görseli]

AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Üniversiteli Kayserisporlular Grubu, özür dilemek yerine yaptığı bu açıklamayla ses getirdi.

Grup, Fenerbahçeli formalı küçük çocuğun Kayserispor tribünlerinde yer almasının dünyanın her yerinde anormal bir durum olduğunu dile getirdi.

İşte o açıklama:

Kayserispor'dan açıklama: 'Alakamız yoktur'

Kayserispor resmi sitesinden yapılan açıklamada; '18.10.2015 Pazar günü oynadığımız Kayserispor – Fenerbahçe A.Ş. müsabakasında kendini bilmez bir taraftarın Fenerbahçe forması giymiş bir çocuğa karşı yapmış olduğu hareketi Kayserispor Kulübü olarak Tasvip etmiyor ve Kınıyoruz.

Yayıncı Kuruluş aracılığı ile yayınlanan bu görüntülerin münferit bir olay olduğunu ve Kulübümüz ile hiçbir alakası olmadığını Kamuoyuna Saygılarımızla duyururuz…' denildi.

A+ A-