Kapat
A+ A-

Pereira: Şaşıracaksınız!

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Vitor Pereira ve Hollandalı yıldız Robin van Persie, UEFA Avrupa Ligi'nde karşı karşıya gelecekleri Braga maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba, 15:33

[Haber görseli]

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Vitor Pereira ve Robin van Persie, Braga maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

PEREIRA: ŞAŞIRACAKSINIZ

İlk sözü alan Portekizli teknik adam; "Braga ile ilgili genel bir özet yapmak istiyorum. Türkiye'de Porto, Benfica ve Sporting biliniyor ancak ben Braga'yı çok iyi tanıyorum. Braga iyi oyunculardan kurulu, hedefleri olan bir takım. Türk taraftarları yarın Braga'yı görünce şaşırabilir ama ben şaşırmayacağım, çünkü onları biliyorum. Braga kaliteli bir takım ancak biz de kaliteli bir takımı. Kendi kozlarımız var, zaaflarımız var, tıpkı Braga'nın olduğu gibi. Aslında bütün Avrupa takımlarının aynı sorunları var. İki maçın da son derece çekişmeli ve zorlu geçeceğini düşünüyorum" dedi.

"BİLİYORUM, TANIYORUM"

Braga'nın teknik direktörü Fonseca'nın "Fenerbahçe favori açıklamasını" hatırlatan Pereira; "Anlayabiliyorum, neden böyle bir açıklama yaptığını da biliyorum. İki takım da iyi takımlar olduğu için burada. Favori konusuna geleceksek, favori sahada belli olur. Portekiz'den ayrıldığım günden bu yana Portekiz futbolunu takip ediyorum, sadece futbolu değil, her şeyi takip ediyorum. Braga iyi bir takım ve en büyük avantajım onları iyi tanımam. Oyuncuları tanıyorum, hocalarını tanıyorum ve yarın buraya nasıl geleceklerini, hangi mantelitede oynayacaklarını biliyorum. Oynamayı seven iki takımın çok iyi bir gösterisi olacak" diye konuştu.

"KAZANMAK İSTEYEN BİR 11 SAHADA OLACAK"

Takımlarım saha hocalarının istediği gibi çıkacaklarının altını çizen deneyimli çalıştırıcı: "Her takım, kendi hocasının isteklerine göre sahaya çıkar. Şu anda yıllar öncesinden daha farklı bir Braga var. Yarın sahaya süreceğim 11, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan, tüm özverisini sahaya koyan ve kazanmak isteyen bir 11 olacak. Bunu garanti edebilirim" ifadelerini kullandı.

VAN PERSIE: "BRAGA ÇOK ZORLU BİR RAKİP"

Vitor Pereira'dan sonra sözü alan van Persie üç kupada da yollarına devam ediyor olmalarının önemli bir lüks olduğunun söyledi ve üç kupada da şampiyon olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Van Persie'nin açıklamaları şu şekilde:

"Çok ilginç bir maç. Zor olacak. Porto'yu 2-1 yendiler ve bu onları anlatmaya yeten bir durum. Braga'ya karşı iki sene önce Manchester United formasıyla iki maça çıktım. İki maç da çok zordu. İlk maçta devreye 2-0 geride girdik ve 3-2 kazandık. İyi bir kulüp ve iyi oyuncuları var. Her zamanki gibi hazır olacağız."

"PUAN KAYIPLARININ ÜSTESİNDEN GELDİK"

Burada maçlar kazanmak için varız. Her oyuncu, bireysel anlamda, kendi üzerine düşeni yapmak ister. Savunmacılar savunmak ister, orta saha oyuncuları hem hücum etmek hem savunma yapmak. Keza forvetler de öyle. Son birkaç aya baktığımızda takım olarak daha iyiye gittiğimizi söyleyebilirim. Örneğin Bursa'da ve Antalya'da puanlar kaybettik, büyük takımlar bu tip durumların üstesinden gelmeyi başarırlar. Biz de bunu yaptık. Bir forvet olarak iyi oynadığınız ama çok gol atamadığınız dönemler olur.

Cumhuriyet İMECESİ