Kapat
A+ A-

Galatasaray'ın yeni hocası belli oldu

Galatasaray yönetimi, Mustafa Denizli'den boşalan teknik direktörlük koltuğu için Bülent Ünder isminde birleşti. "Görevden hiçbir zaman kaçmayız" diyerek 1 gün süre isteyen tecrübeli hoca, yüzde 80 sarı-kırmızılı takımın başına geçecek.
Yayınlanma tarihi: 12 Mart 2016 Cumartesi, 10:28

[Haber görseli]

Dursun Özbek yönetimi, Mustafa Denizli ’nin istifasının ardından teknik direktörlük görevi için Bülent Ünder ile görüştü.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Orhan Atik’in pro-lisans krizi sonrası altyapının başına getirilen Riekerink’le yola devam etmeye de sıcak bakmayan Cimbom’da 'kalıcı çözüm' adına tercih Bülent Ünder oldu. Bu kararda Ünder’in Galatasaray ’da futbolculuk, antrenörlük, teknik direktörlük, divan kurulu üyeliği yapmış olması ve camiayı yakından tanıması rol oynadı.

Bülent Ünder, dün Türk Telekom Arena’ya gelerek Başkan Dursun Özbek ve idarecilerle bir araya geldi. Ünder, yönetimden gelen teklife, "Biz Galatasaray’ın neferiyiz. Görevden hiçbir zaman kaçmayız" dedi. Görüşme sonrası tecrübeli hoca, 1 gün süre istedi. Yönetimin, yüzde 80 oranında Bülent Ünder’le anlaşacağı ve başarı endeksli bir sözleşmeye imza atacağı öğrenildi.

Bülent Ünder, Galatasaray’da futbolcuyken şampiyonluk yaşadı. Ünder, antrenör olarak da 4 yıl üst üste şampiyonluk elde etti. Ayrıca tecrübeli hoca, UEFA Kupası’nı kaldıran teknik heyette Fatih Terim’le birlikte görev yaptı.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mustafa Denizli, Fatih Terim