Okulun ilk günü, asker üniformalı çocuklara '15 Temmuz' gösterisi yaptırıldı

BURSA’da 1400 okuldaki 540 bin öğrenci, 2016- 2017 eğitim- öğretim yılına başladı. Merkez Osmangazi İlçesi’ndeki Orhanbey İlkokulu öğrencileri, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin önlenmesiyle ilgili gösterinin ardından dersbaşı yaptı.

Yayınlanma: 19.09.2016 - 13:07
Abone Ol google-news

Yaz tatilinin sona ermesinin ardından öğrenciler bu sabah, 2016-2017 eğitim- öğretim maratonuna başladı. Bursa’daki 1400 ilk, orta ve lise dengi okullarda 540 bin öğrenci ve 29 bin öğretmen dersbaşı yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı üzerine okullarda 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesini anlatan etkinlikler düzenlendi. Merkez Osmangazi İlçesi Orhanbey İlkokulundaki çocuklar da hazırladıkları gösteri ile 'demokrasi nöbeti'ni canlandırdı.

Asker kıyafetli küçük öğrencilerin de katıldığı gösterilerde, diğer öğrenciler ellerindeki Türk bayraklarını salladı. Okul Müdürü Hilmi Sevim, öğrenci ve velilere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en sıcak temmuzunu yaşadığını belirterek, "Hainler, çocuklarımızın geleceğini çalmak istediler. Ancak, milletin karşı duruşuyla hain emellerine ulaşamadılar" dedi.

Gösteri ve konuşmaların ardından öğrenciler derslere girdi.


En Çok Okunan Haberler