Prof.Dr Nurşen Mazıcı Habertürk stüdyosundan kovuldu

Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, 15 Temmuz gecesi Tayyip Erdoğan'ın halkı sokağa çağırmasına tepki gösterince Habertürk program arasında stüdyodan çıkardı.

Yayınlanma: 25.07.2016 - 23:49
Abone Ol google-news

Habertürk'te Ece Üner'in sunduğu Enine Boyuna programına katılan Profesör Doktor Nurşen Mazıcı, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın güvenliğin sağlanmadan halkı sokağa çağırmasının yanlış olduğunu belirterek "O gece ölenlerin hepsinin canı en az Tayyip Erdoğan'ın canı kadar değerlidir" dedi.

Mazıcı'nın bu sözleri üzerine yandaş hukukçu Rıza Saka ve yandaş gazeteci Süleyman Özışık "Sen demokrasi şehitlerine hakaret edemezsin" diyerek provokasyon yaptı. Rıza Saka, "İsminin önünde akademik ünvan olunca söylediği sözler bilimsel olmaz" dedi. Mazıcı ise "Buna siz mi karar vereceksiniz?" diye yanıt verdi. Saka "Halk sizin bunları söylemenizi beklemiyor. Sizi bu yüzden buraya çıkarmadılar" diyerek Mazıcı'nın sözleri için özür dilemesini istedi.

Mazıcı ise "Ben bilimsel bir tespit yaparken 'şehit' demek zorunda değilim. Şehitlik dini bir kavramdır" diyerek görüşünde ısrar etti.

REKLAM ARASINDA YAYINDAN KOVULDU

Programın sunucusu Ece Üner'in uyarısına rağmen özür dilemeyen Nurşen Mazıcı, reklam arasından sonra yayından kovuldu.

HABERTÜRK'TEN AÇIKLAMA

Habertürk'te Ece Üner'in sunduğu Enine Boyuna programına katılan Profosör Doktor Nurşen Mazıcı'yla ilgili açıklama yapıldı. Mazıcı'nın Demokrasi şehitleriyle ilgili ifadelerinin kastı aştığını belirtilen açıklamada, "Kendisine teşekkür edilerek yayına çıkarılmadığı" dile getirildi. 

DAHA ÖNCE GÜLEN CEMAATİNİ ÇOK SERT ELEŞTİRMİŞTİ

Nurşen Mazıcı Habertürk'teki çıkışı sonrasında sosyal medyada her zaman olduğu gibi cemaatçi ilan edilerek 'NurşenMazıcı ÜlkedenKovulsun" ve #VatanHainiNursen şeklinde etiketler açılarak linç edilmeye çalışıldı. 

Ancak Mazıcı daha önce hem de cemaatin kanalında Cemaat ve Fethullah Gülen için çok sert ifadeler kullanmıştı.

Marmara Üniversitesi'nden Nurşen Mazıcı için açıklama

İŞTE O GÖRÜNTÜLER


En Çok Okunan Haberler