Kapat
A+ A-

Muharrem İnce özür diledi

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Erdoğan'a Yahudi Cesaret Ödülü alması üzerinden yönelttiği eleştirilerin yanlış olduğunu belirterek özür diledi.
Yayınlanma tarihi: 19 Ağustos 2018 Pazar, 11:14

[Haber görseli]

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın eleştirilerini yanıtladı.

Hakan, Muharrem İnce'yi, "Milli Mücadele’yi CHP’ye mal etmesi" ve Erdoğan’ı Yahudi Cesaret Ödülü alması üzerinden eleştirmesinden dolayı eleştirmişti.

İnce'nin telefonla kendisini aradığını belirten Hakan, eleştirilerine verdiği yanıtlara bugünkü köşesinde yer verdi.

İnce, Hakan'ın Milli Mücadele” konusundaki eleştirisine şöyle cevap verdi:

“Cumhuriyet’in ilk döneminin bazı hatalarını ve günahlarını hiç kimseyle paylaştırmadan tamamen CHP’nin üzerine yıkıyorsunuz... Ama sıra Milli Mücadele’ye geldiğinde ‘Hayır, CHP yapmadı, bütün millet yaptı’ diyorsunuz... Yani hata söz konusu olduğunda yükle CHP’ye... Milli Mücadele gibi onurlu bir iş söz konusu olduğunda al CHP’nin elinden... Bu olmaz”.

İnce, “Yahudi Cesaret Madalyası” ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Benim maksadım yönetimin İsrail politikaları konusunda sergilediği ikiyüzlü tavrı anlatmaktı. Yahudi Cesaret Ödülü üzerinden yaptığım eleştiri yanlış olmuştur. Özür dilerim. Türkiye’de yaşayan Yahudi vatandaşlarımızın üzülmesini asla istemem. Irkçılık da benim defterimde yazmaz”.

İşte İnce'nin o tweeti:

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ahmet Hakan, Muharrem İnce

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler