Yıldırım'dan taksicilere: Vitrinimizi yeniden gözden geçireceğiz ki kimse dadanmasın

İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi binası açılışında konuşan AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Uber, kendiliğinden olmuyor. Evinizin içini düzelteceksiniz. Kılığınızı, façanızı düzelteceksiniz. Arabalarınızı daha fiyakalı yapacaksınız. Yollara göre, arabalar aynı olacak ve böylece vitrinimizi yeniden gözden geçireceğiz ki kimse dadanmasın" dedi.
Yayınlanma tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba, 20:35

[Haber görseli]Binali Yıldırım, İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi binasının açılışı törenine katıldı. Yıldırım burada yaptığı konuşmada taksicilere hitaben şunları söyledi:

''ARABALARINIZI DAHA FİYAKALI YAPACAKSINIZ''

"Herkesin hakkına razı olması gerekir. Hakkına razı olmadın mı kargaşa, kaos ve anlaşmazlık çıkar. Siz hakkınıza sahip çıktınız. Haklı davanızın peşine düştünüz. Ve sonunda da mutlu oldunuz.

Değerli kardeşlerim, size de düşen görev var. Bu korsancılık, şunlar, bunlar, Uber, kendiliğinden olmuyor. Evinizin içini düzelteceksiniz. Kılığınızı, façanızı düzelteceksiniz. Arabalarınızı daha fiyakalı yapacaksınız. Yollara göre, arabalar aynı olacak ve böylece vitrinimizi yeniden gözden geçireceğiz ki, kimse dadanmasın."

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Binali Yıldırım