Davutoğlu: Bu katiller cezasını bulacak

Pakistan'da resmi temaslarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu başkent İslamabad'da bir basın toplantısı düzenledi.

cumhuriyet.com.tr
17 Şubat 2015 Salı, 18:11

Basın toplantısının başında Pakistan’daki temaslarına değinen Başbakan Ahmet Davutoğlu, çok önemli bazı kararlar aldıklarını, görüşmelerde bölgesel konularda fikir alışverişi yapma imkanı bulduklarını ve Türkiye ile Pakistan arasında 11 anlaşma imzalandıklarını söyledi.
 
İç güvenlik paketi görüşmeleriyle ilgili bir soru üzerine Başbakan Davutoğlu, paketin içinde özgürleştirici adımlar olduğunu, bu yasanın Türkiye’nin ihtiyaçlarına hitap eden bir yasa olduğunu söyleyerek hükümete kimsenin ev ödevi veremeyeceğini belirtti. Davutoğlu kamu düzenini savunmanın herkesin menfaatine olduğunu ifade ederek, “Yapıcı teklifleri varsa getirsinler, bozguncu tavır sergileyeceklerse boyun eğmeyiz” diye konuştu.
 
Çözüm sürecinin kritik bir aşamada olduğunu söyleyen Davutoğlu, hükümetin süreçte bir tereddüt içinde olmadığını vurguladı. Davutoğlu basın toplantısının sonunda Özgecan cinayetiyle ilgili bir soru üzerine toplumda bir duyarlılık oluştuğunu bunun da çok önemli olduğunu belirterek “Özgecan kızımızın katledilmesi yüreğimizi dağlamıştır.. Bu katiller cezasını bulacak” dedi.