Kapat
A+ A-

Mahir Ünal'dan Adile Naşit açıklaması

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, ''Adile Naşit'in ninni okuduğu Türkiye bizim için tam bir kabustu'' sözleriyle ilgili açıklama yaptı.
Yayınlanma tarihi: 08 Haziran 2018 Cuma, 11:23

NTV canlı yayınına Kahramanmaraş'tan katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın açıklaması şu şekilde:

" Adile Naşit'i belirteç olarak kullanıyorum"

"Hepimiz Adile Naşit'in Hababam Sınıfı'ndaki sevecenliği ile hepimize umut verdi. Münir Özkul'u neden çok sevdik? Sanatın büyüleyici gücüyle o dönemin Türkiyesi ile acılarımızdan onların umut veren gülüşlerine sığındık. Benim kalkıp Adile Naşit'e bir şey söylemem mümkün mü? O günün Türkiyesini söylüyorum. Adile Naşit'i belirteç olarak kullanıyorum. Sanki o günün Türkiye'si Nilüfer'in şarkılarında Hababam Sınıfı'nın mizahından ibaretmiş gibi anlatıyorlar. O Türkiye insanların ilaç bulamadığı bir Türkiye'ydi. Bize bu Türkiye'yi Adile Naşit üzerinden anlatmayın. Barış Manço Cem Karaca üzerinden kelime oyunu yapıp bize o günü anlatmayın. Sanki ben Adile Naşit'e bir şey söylemişim. Ben sanata sanatçıya dönük bakış açım son derece açıktır. Bu bir yanlış anlaşılma değil."

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mahir Ünal, Cem Karaca, Adile Naşit, Barış Manço, Nilüfer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler