Kapat
A+ A-

Önce gençler

Cocu’nun tercihi belli
Yayınlanma tarihi: 19 Temmuz 2018 Perşembe, 07:40

Geçtiğimiz sezon Aykut Kocaman yönetimindeki Fenerbahçe'de yedek ya da kadro dışı kalan oyuncularla ilgili yeni kararlar alınıyor..

Genç oyuncularla çalışmayı seven ve PSV Eindhoven takımının başındayken de bunu gösteren Hollandalı teknik direktör Phillip Cocu'nun Fenerbahçe'de kısa süre geçirmesine rağmen kafasındaki kadroyu yavaş yavaş belirlemeye başladı.

Tecrübeli isimlerin genç oyunculara kılavuz olmasını isteyen Hollandalı çalıştırıcı, genç futbolcularla özellikle ilgileniyor. Bu isimlerin başında Eljif Elmas gelirken, Ozan Tufan için de aldığı olumsuz raporları görmezden gelerek, Cocu, oyuncuların notlarını kendi belirliyor.

Cocu'nun ilgilendiği ve idmanlarda özellikle üzerlerinde durduğu diğer isimler şöyle... Altınordu’dan transfer edilen 21 yaşındaki kanat oyuncusu Barış Alıcı ve 18 yaşındaki file bekçisi Berke.

Hollandalı teknik adamın elinde altyapıdan yetişen ve yine dikkatle takip ettiği orta saha oyuncusu 19 yaşındaki Oğuz Kağan Güçtekin, 21 yaşındaki forvet Ahmethan Köse ve 20 yaşındaki stoper Yiğithan Güveli de bulunuyor.

Geçtiğimiz sezonu Sion'da kiralık olarak geçiren Salih Uçan da Cocu'nun takibinde... 24 yaşındaki genç oyuncu idmanlardaki azimli ve istekli görüntüsüyle Hollandalı teknik adamın dikkatini çekmeyi başardı. Salih bu sezon Cocu'nun orta saha alternatifleri arasında yer alabilecek konumda...

Ve son transfer Ferdi Kadıoğlu da kampa katıldı. 19 yaşındaki futbolcu, sarı-lacivertli takım ile ilk antrenmanına çıkarken Cocu'nun dikkatle takip edeceği isimlerden olacak...

Öte yandan 21 yaş altı takımında oynayan Boris Rapaic, A takımın antrenmanlarında yer almak için Phillip Cocu'dan davet almıştı. Cocu, Rapaic'in de durumunu görmek adına ekibiyle sıkı bir iletişim halinde...

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Aykut Kocaman, Ozan Tufan