Kapat
A+ A-

AKP'li belediyede büyük skandal: Atatürk heykelini hurdalığa attılar

Adana'nın Yüreğir İlçe Belediyesi, kültür merkezi yaptığı parktaki Atatürk heykelini kaldırdı. Heykeli bir daha da gören olmadı. Yıllar sonra heykel hurdalık alanda bulundu.
Yayınlanma tarihi: 8 Eylül 2018 Cumartesi, 08:46

[Haber görseli]Kazım Karabekir Mahallesi'nde bulunan park alanı, belediye tarafından birkaç yıl önce kültür merkezi yapıldı. Park alanında bulunan Atatürk heykeli ise ortadan kaldırıldı. O tarihten bu yana mahalle sakinleri Atatürk heykelinin akıbetini merak ediyordu.. İşte o heykel AKP'li belediyenin şantiye alanındaki hurdalıkta bulundu.

[Haber görseli]

Sözcü gazetesinden Mehmet Serbes'in haberine göre, Atatürk'e yapılan saygısızlığın ortaya çıkması üzerine CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, hurdalığın bulunduğu Yüreğir Belediyesi şantiyesine gitti. Bulut, Ata'nın değerlerinin son yıllarda sistematik bir şekilde hafife alınmaya çalışıldığını belirterek “Son dönemlerde toplumun bilinçaltında Atatürk'ün değerlerini yıpratmaya yönelik bir çalışma var. Bu da onun bir parçası” dedi.

CUMHURIYET'İN KURUCUSUNA BÜYÜK SAYGISIZLIK

Atatürk'ün parktaki heykeli kaldırılıp belediyenin şantiye alanındaki hurdalığa konuldu. Bu manzara halkın tepkisine yol açtı.

[Haber görseli]

BELEDİYE BAŞKANI'NA TEPKİ

Olaydan haberdar olan vatandaşlar da yapılana isyan etti. Atatürk'ün heykelinin Yüreğir'deki parklardan birine rahatlıkla yerleştirilebileceğini vurgulayan vatandaşlar, AKP'li Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'a tepki gösterdi. Vatandaşlar şunları söyledi: “Bu büyük bir çirkinlik. Bu hem Atatürk'e hem de Türk milletine hakarettir.”

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Kazım Karabekir

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler