Kapat
A+ A-

Taciz şüphelisine sokak ortasında meydan dayağı

Sultangazi’de bir kadına tacizde bulunduğu belirtilen şahıs, kadının ailesi ve akrabaları tarafından feci şekilde dövüldü. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.
Yayınlanma tarihi: 8 Eylül 2018 Cumartesi, 17:22

[Haber görseli]

İstanbul Sultangazi'de bir lokantaya giden Suriye uyruklu I.H. isimli kadın, yemek siparişi vermek istediği sırada garson Hüseyin Al Ferhan Al C.'nin (19) sözlü ve fiziksel tacizine uğradığını söyledi.

İddiaya göre, kadının yanına gelen Hüseyin Al Ferhan Al C., I.H.’nın ellerini okşayarak, “Kocan evde mi? Evde değilse 10-15 dakika sizin eve gelip seninle bir şey konuşacağım" diyerek sözlü ve fiziksel tacizde bulundu. Garsona tepki gösteren kadın lokantayı terk ederek evine gitti ve yaşadıklarını kocası Z.A.’ya anlattı.

FECİ ŞEKİLDE DÖVÜLDÜ

Z.A, taciz şüphelisini tuzağa düşürmek için eşinden lokantaya yeniden gitmesini ve garsonun teklifinin kabul etmesini söyledi. Bunun üzerine çocuğu ile birlikte lokantaya giden kadın, garsona teklifini kabul ettiğini söyledi.
Kadınla beraber lokantadan çıkan Suriye uyruklu garson, kadının kocası, yakınları ve çevredeki bazı vatandaşlar tarafından feci şekilde dövüldü. O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

HASTANEDEKİ TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Polise teslim edilen taciz şüphelisi gözaltına alındıktan sonra tedavi edilmek üzere İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan Hüseyin Al Ferhan Al C.'nin hastanedeki tedavisi devam ediyor.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Sözlü ve fiziksel tacize uğradığı iddia edilen I.H. ve eşi Z.A., emniyetteki ifadelerinde Al C.’den şikayetçi olduklarını söylediler. Z.A., Suriye’deki iç savaştan dolayı ülkesini terk ederek Sultangazi’ye yerleşen I.H. ile üç yıl önce evlendiklerini, eşinin ikamet ettiklere adrese yakın olan Suriye yöresel yemeklerinin satıldığı lokantaya 1 aydır alışverişi için gittiğini söyledi. Eşinin daha önce de Al C. tarafından tacize uğradığını iddia etti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler