Kapat
A+ A-

FETÖ sanığına "etkin pişmanlık" indirimi

Adana'daki FETÖ davasında, "ByLock" ve "Eagle" kullanıcısı eski komisere verilen 8 yıl 3 ay hapis cezası, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında 1 yıl 8 ay 18 güne indirilerek, hükmün açıklanması geri bırakıldı.
AA
Yayınlanma tarihi: 2 Kasım 2018 Cuma, 21:17

[Haber görseli]Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuksuz sanık F.M. ile avukatı katıldı. Cumhuriyet savcı esas hakkındaki mütalaasında, sanığın, FETÖ'nün şifreli haberleşme programları "ByLock" ve "Eagle" kullanıcısı olduğunu ancak örgütün yapısı ve işleyişine yönelik kapsamlı beyan ve teşhislerde bulunduğunu belirterek, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında cezalandırılmasını talep etti.

Sanık F.M. ise örgütün gerçek yüzünü gördükten sonra ilişkisini kopardığını, bu yapıya ilişkin bildiklerini anlattığını ifade etti, pişman olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdığı F.M'nin cezasını, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında 1 yıl 8 ay 18 güne indirdi. Heyet, sanığın sabıkasız olması nedeniyle hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler