Yarın hangi illerde okullar tatil?

İşte 31 Aralık Pazartesi günü kar tatili ilan edilen il ve ilçeler...

30 Aralık 2018 Pazar, 22:11

Yurt genelinde devam eden kar yağışları sebebiyle bazı illerde eğitime ara verildi. 31 Aralık 2018 günü okullara kar tatili verilen il ve ilçeler şu şekilde:

KAHRAMANMARAŞ 

Kahramanmaraş 'ın Afşin, Çağlayancerit ve Nurhak ilçelerinde, kar nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

ADIYAMAN

Adıyaman'ın Gölbaşı, Çelikhan, Besni ve Tut ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

MALATYA

Malatya merkez ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Malatya Valisi'nin açıklamasına göre, engelli ve hamile kamu personeli de Pazartesi günü idari izinli sayılacak.

Ayrıca Malatya Turgut Özal Üniversitesine bağlı fakülte ve meslek yüksekokullarında eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

SİVAS 

Sivas'ta kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Öte Yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak.

ERZİNCAN

Erzincan'da yoğun kar yağışı ve yollarda oluşabilecek buzlanma nedeniyle eğitim ve öğretime Pazartesi günü 1 günlük ara verildi.

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada, ''Engelli kamu personeli, bakmakla yükümlü olduğu engelli yakını bulunan kamu personeli ve hamile kamu personeli de Pazartesi günü idari izinli sayılacaktır." denildi.

BİNGÖL

Bingöl'ün Yedisu ve Yayladere ilçelerinde kar yağışının etkili olması nedeniyle Pazartesi günü için eğitime 1 gün ara verildi.

BİTLİS

Bitlis’te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

ŞIRNAK

Şırnak'ın Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

ELAZIĞ

Elazığ'da da kar yağışının etkili olması nedeniyle Pazartesi günü için eğitime 1 gün ara verildi.

TUNCELİ

Tunceli'de etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve tüm ilçelerde eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, kent merkezinde etkili olan kar yağışının yarın gün boyu etkisini sürdüreceği belirtildi. Açıklamada, kamuda görevli hamile ve engeli çalışanların da bu tarihte idari izinli sayılacağı kaydedildi.

BAYBURT

Bayburt'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engellilerin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ELAZIĞ

Elazığ'da etkili kar yağışı, aşırı buzlanma ve don beklendiği için okullar yarın tatil edildi.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane Valiliği, il genelinde akşam saatlerinde gerçekleşen kar yağışı nedeniyle okulların 31 Aralık günü bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.