Kapat
A+ A-

Bedelli askerlik kalıcı olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni askerlik sisteminin ayrıntılarını açıkladı. 12 aylık yedek astsubaylık uygulaması getirileceğini belirten Erdoğan bedelli askerliğin belirli bir rakamla sınırlı olmak üzere kalıcı hale getirileceğini açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 17 Şubat 2019 Pazar, 18:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni askerlik sistemiyle ilgili olarak, "2 yıllık meslek yüksekokulu mezunları için yeni bir adım atıyoruz. İhtiyaca göre belirlenecek sayıda 12 aylık yedek astsubaylık getiriyoruz." bilgisini paylaştı.

Erdoğan'ın yeni askerlik sistemine ilişkin açıklamaları şöyle:

"Askerlik sistemiyle ilgili yeni sistemde lisan ve lisans üstü için belirlenecek sayıda 12 aylık yedek subaylık devam ediyor. 2 yıllık meslek yüksek okul mezunları için ihtiyaca göre belirlenecek sayıda 12 aylık yedek astsubaylık uygulaması getiriyoruz. İki aylık eğitimleri döneminde harçlık verilecek. 10 aylık kıta döneminde maaş ödenecek. Lise ve altı mezunlar için 6 ay+6 ay askerlik uygulaması getiriyoruz. Dövizle askerlik uygulaması sürecek. Bedelli askerlik uygulamasını belirli bir rakamla sınırlı olmak üzere kalıcı hale getiriyoruz. Eğitim durumuna bakılmaksızın herkes bedelli askerlik yapabilecek."

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler