Kars'ta arazi katliamı: 6 ölü

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Korkmaz ve Göçmen aileleri arasında arazi yüzünden başlayan kavgada silahlar konuştu. İlk belirlemelere göre 6 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı katliam sonrası köye giriş ve çıkışlar kapatıldı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar, 17:36

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde çıkan silahlı kavgada ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Sarıkamış ilçesine bağlı Çayyazı köyünde, Korkmaz ve Göçmen aileleri arasında arazi yüzünden silahlı kavga çıktı. İlk belirlemelere göre 4 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulans ve özel araçlarla Sarıkamış ve Kars Devlet Hastanelerine kaldırıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı köye giriş ve çıkışlar kapatıldı.

VALİ ÖKSÜZ'DEN AÇIKLAMA
Kars Valisi Türker Öksüz, Sarıkamış Çamyazı köyündeki olayda 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 kişinin de yaralandığını açıkladı. Yaralalırdan birinin korucu olduğunu belirten Vali Öksüz, birinin de 15 yaşında çocuk olduğunu söyledi. Olayla ilgili incelemenin sürdüğünü, yaralılardan bazılarının sağlık durumunun ağır olduğunu ifade eden Vali Öksüz, Kars Emniyet Müdürlüğü'nün Sarıkamış'a çevik kuvvet ve özel harekat polisi desteği gönderdiğini kaydetti. Olayın eskiye dayalı bir arazi davası olduğunu vurgulayan Vali Öksüz, köyde geniş güvenlik önlemi alındığını bildirdi.

A+ A-