Tüm Bel-Sen’den fidan dikme kampanyası

Tüm Bel-Sen İzmir 1 Nolu Şube, son dönemde artan orman yangınlarının ardından İzmir'in Kınık ilçesinin Cumalı köyünde fidan dikme kampanyası düzenleyecek.
Yayınlanma tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı, 19:31

[Haber görseli]Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) İzmir 1 Nolu Şube, son zamanlarda yaşanan orman yangınları nedeniyle fidan dikme kampanyası başlatacaklarını duyurdu.

Sendikadan yapılan açıklamada, "Maalesef uzun süredir Türkiye’nin her tarafında çıkan orman yangınları için üzülüyor ve endişeleniyoruz. Özellikle son günlerde İzmir’de peş peşe çıkan yangınlar bu üzüntümüzü daha da artırdı. İtfaiye emekçilerinin tüm özverili çalışmasına rağmen kuvvetli rüzgâr ve ihmaller nedeniyle birçok ağacımızı yitirdik. Ancak bizler üzülmekten daha fazlasını yapabileceğimizi biliyoruz. Nasıl ki Öykü Arin kampanyasıyla onlarca hastanın uygun ilik bulmasını sağladıysak, bu sefer de kaybettiğimiz ağaçların yerine örgütlü gücümüzle daha fazlasını koymak için harekete geçeceğiz." denildi.

Ege Orman Vakfı’nın hesabına yatırılacak 11 TL ile bir ağacın dikileceği belirtilen açıklamada, “Tüm Bel-Sen olarak daha önce Ege Orman Vakfı aracılığıyla Foça ve Menderes’te böyle bir çalışma yürütmüş ve üyelerimizin adına dikilen fidanlarla korular meydana getirmiştik. Benzer bir kampanyayı, bu sefer daha güçlü bir şekilde tekrarlayacağız. Yanan yerlerin ağaçlandırması için belli bir süre geçmesi gerektiğinden, Kınık ilçemizin Cumalı köyünde yeni bir fidan dikme kampanyası düzenliyoruz. Şimdi gücümüzü gösterelim ve ülkemizin her geçen gün griye çalan rengini tekrar yeşile çevirelim” ifadelerine yer verildi.

A+ A-