İstanbul'da sağanak: Trafik durma noktasına geldi

Meteorolojinin İstanbul için tahmin ettiği yağmur yağışı gece saatlerinden itibaren etkili oldu. Sabah saatlerinde evlerinden çıkan vatandaşlar yağmur nedeniyle zor anlar yaşarken, trafik de durma noktasına geldi.

06 Ocak 2020 Pazartesi, 08:09

Soğuk ve yağışlı hava Türkiye’nin dört bir yanında etkili olmaya devam ediyor. Özellikle Anadolu’da kendini kar şeklinde gösteren yağışlı hava İstanbul’da yağmur şeklinde etkisini gösterdi. Meteoroloji'nin pazar günü İstanbul için yaptığı yağmur uyarısının ardından gece saatlerinde etkili olan yağmur şehir genelinde kendini gösterdi. 

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 72'YE ULAŞTI 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) trafik yoğunluk haritası verilerine göre  saat 09.15'te yoğunluk yüzde 72'ye ulaştı. Sabah saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle sürücüler yollarda zor anlar yaşadı. Yağışla birlikte uzun araç kuyrukları ulaştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) trafik yoğunluk haritası verilerine göre 09.15'te yoğunluk yüzde 72'ye ulaştı. 

GÜN İÇİNDE ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK 

Yağmur yağışından dolayı caddeler ve yol kenarlarında su birikintileri oluştu. Belediyelere bağlı fen işleri ekipleri de yağmurun sebebiyet vereceği su baskınlarına karşı merkezi noktalarda hazır olarak beklemeye devam ediyor. Kent genelinde etkili olan yağışlı havanın ilerleyen saatlerde de etkili olacağı öğrenildi. Yetkililer ise vatandaşlara su baskını gibi olaylara karşı dikkatli olmaları gerektiğin duyurdu.

SEFER İPTALLERİ 

İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) de bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

İptal edilen seferler şöyle:

07:45 Bandırma-Yenikapı-Bostancı

08:10 Kadıköy-Yenikapı-Bursa

08:30 Bursa-Armutlu-Armutlu Tatil Köyü-Yenikapı-Kadıköy

09:50 Kadıköy-Yenikapı-Bursa

10:30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy