Eski Ergenekon savcısının yeğeni silahlı saldırıda öldürüldü

İstanbul Gaziosmanpaşa'da, daha önce Ergenekon davasında görev alan Sakarya Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız'ın yeğenlerinin de bulunduğu gruba silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, Kansız'ın bir yeğeni hayatını kaybederken, bir yeğeni de yaralandı.
AA
Yayınlanma tarihi: 16 Şubat 2015 Pazartesi, 10:05

[Haber görseli]Sarıgöl Mahallesi Marmara Caddesi'ndeki iş yerlerinin önünde bulunan Recep Selim Kansız, İzzet Kansız, Ahmet Bostan ve Muharrem Topaloğlu, aralarında daha önceden husumet bulunduğu belirtilen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırıda Recep Selim Kansız olay yerinde hayatını kaybetti, kardeşi İzzet Kansız ile Ahmet Bostan ve Muharrem Topaloğlu yaralandı.

Saldırgan olay yerinden kaçarken, yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ve Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından kimliği belirlenen saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldı.

Saldırıda hayatını kaybeden Recep Selim ve yaralanan kardeşi İzzet Kansız'ın Ergenekon davası savcılarından Sakarya Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız'ın yeğenleri olduğu öğrenildi.

Savcı Kansız'ın yeğeni Kaan Kansız da Gaziosmanpaşa'da 3 Mayıs 2011'de tabancayla vurularak yaralanmıştı.

A+ A-