Suudi imamın sözleri sosyal medyada olay oldu: Dünya dönmüyor

21. Yüzyıl... Suudi bir imam... Konu: Dünya dönüyor mu?
Yayınlanma tarihi: 17 Şubat 2015 Salı, 11:18

Suudi Arabistanlı imam Şeyh Bender El Hayberi, dünyanın dönmediğini söyleyip, "Eğer dünya dönüyorsa bir uçak havada durduğunda Çin'in uçağa doğru gelmesi gerekmez miydi?" diye sordu. Suudi imamın bu sözleri Twitter'ı salladı.

Bir panelde öğrencilerin dünyanın sabit olup olmadığı yönündeki sorusunu yanıtlayan El Hayberi, “Dünya sabittir. Hareket etmiyor” dedi. İmam, dünyanın dönmediği yönündeki fikrini, önündeki plastik su bardağıyla açıklamaya çalışırken “Bir kere bakalım, biz neredeyiz? Diyelim ki Serce havalanından uçakla Çin’e gidiyoruz. Dünya dönüyor dediniz değil mi? Peki Bana odaklanın şimdi, bu (su paketini gösteriyor) dünya. Eğer dünya dönüyorsa uçak havada durduğunda Çin'in uçağa doğru gelmesi gerekmez mi? Doğru mu yanlış mı? Eğer dünya aksi yönde dönseydi bu sefer de uçak asla Çin’e ulaşamazdı. Çünkü Çin de uçak gibi dönüyor olacaktı” dedi.

TWİTTER'DA OLAY OLDU

Suudi imam bu sözleriyle Twitter'da TT olurken, birçok kişi tarafından dalga konusu oldu.

Nafer Ermiş@NaferErmis

Suudi İmam "dünya dönse uçak havada durunca Çin üzerine gelirdi" demiş, bizim çocuğun neden yerde giden uçak yapmak istediğini anladınız mı?

Ferdi Carrefour@FerdiCarrefour

Vaktiyle Servet'i de "Şevçenko dönmüyor!" diyerek kandırmışlardı. sonuç hepimiz içün acı oldu. ben Suudi imama inanıyorum.

Mhmetsa@mhmetsa

suudi imam: eğer dünya dönüyorsa bir uçak havada durduğunda Çin'in uçağa doğru gelmesi gerekmezmiydi-kesin Erdoğan'ı izledi bu

İstiklal Akarsu@istiklalAkarsu

Suudi imam, Dünya'nın dönmediğini iddia etmiş, adam suyla kafayı bulmayı başarmış, helal olsun.

fahreddin@muvahhidzade

suudi arabistanda dünya yarın dönecek beyler

KARABASANLI KETUM KS@ketumserhatun

Suudi imama katılıyorum, eğer dünya dönüyor olsaydı o grzkl en azından bana bi adım gelmiş olurdu.

Engin YILDIZ@enginyildiz

Suudi imama göre ben: "Şimdi asmalı'dan yükselsem 15 dk. da yenibosna'dayım. Ama yok öyle bi şey. Demek ki dünya dönmüyor. (Temsili değil)

Celal Boynukısa@yarinimyok

Suudi krala göre ; Havaya zıpladığımızda yere inene kadar en az 1 2 metreyer değiştirmemiz lazım. zeheeer gibiyim gene

TazeFasulye@aslayemem

Ulan dünya dönmüyomuş koskaca suudi imam yalanmı söylicek bugüne kadar hep kandırdınız bizi okuduğumuz onca senede boşa gitti

A+ A-