Önder Konuk, Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan ÖDP Merkez İlçe Başkanı Önder Konuk, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

18 Şubat 2015 Çarşamba, 20:24

Tokat'ta Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Merkez İlçe Başkanı Önder Konuk, sosyal paylaşım sitesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı.

ÖDP Tokat Merkez İlçe Başkanı Önder Konuk, sosyal paylaşım sitesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekipleri tarafından bugün gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Konuk, buradaki ifadesinin ardından önce sağlık raporu için Devlet Hastanesi'ne ardından ise adliyeye sevk edildi. Adliye girişinde gazetecilerin "Neden gözaltına alındınız?" sorusuna Konuk, "Cumhurbaşkanına hakaret ettiğim söyleniyor. Ama hakaret etmedim. Türkiye'de yaşayan binlerce, milyonlarca vicdanı olan insanların içlerinden geçeni söyledim. Gerçekleri söyledim, kimseye hakaret etmedim" dedi.

TUTUKLANDI

Adliyede Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesi alınan Önder Konuk daha sonra tutuklanma talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Konuk çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Çamlıbel T Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.